Reklama

FSO „Syrena” nawiązała współpracę z ZS nr 4 w Kutnie

Opublikowano:
Autor:

FSO „Syrena”  nawiązała współpracę z ZS nr 4 w Kutnie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Fabryka Samochodów Osobowych „Syrena” z siedzibą w Kutnie, w związku z rozwojem projektu budowy samochodów, nawiązujących stylistycznie do legend polskiej motoryzacji, zawiązała współpracę z Zespołem Szkół Nr 4 im. Zygmunta Balickiego w Kutnie.Celem projektu jest pozyskanie dobrze wykształconych spawaczy, mechaników samochodowych i elektryków oraz aktywne włączenie się spółki w tworzenie i rozwój lokalnego rynku pracy, poprzez aktywizację uczniów i absolwentów kutnowskich szkół zawodowych.

FSO „Syrena” w Kutnie prowadzi obecnie prace nad prototypowym modelem samochodu klasy średniej, który stanowi stylistyczne nawiązanie do kultowej Syreny. Dzięki współpracy z ZS nr 4 spółka zagwarantuje uczniom możliwość odbywania praktyk zawodowych podczas realizacji ciekawych projektów motoryzacyjnych. Najlepsi będą mogli w przyszłości ubiegać się o zatrudnienie.

– Równolegle do prac nad modelem prototypowym, chcemy w tym roku wykonać także serię pilotażową na potrzeby badań homologacyjnych. W najbliższej przyszłości planujemy również wybudować fabrykę, aby rozwijać naszą linię produktową o kolejne modele. Długofalowa współpraca z ośrodkami kształcenia zawodowego, takimi jak ZS nr 4 w Kutnie to szansa na zbudowanie popytu na określone profile kształcenia oraz możliwość pozyskania dobrze wykształconych specjalistów – mówi Mieczysław Wośko, członek zarządu spółki Fabryka Samochodów Osobowych „Syrena” w Kutnie oraz inicjator projektu produkcji aut, inspirowanych legendarnymi markami polskiej motoryzacji.

– Korelacja z rynkiem pracy, rozwijanie współpracy z przedsiębiorstwami jest od lat jednym z najważniejszych kierunków rozwoju Zespołu Szkół nr 4 w Kutnie-Azorach. Głównym obszarem tej współpracy jest realizacja praktycznej nauki zawodu, która może odbywać się u pracodawcy na zasadach dualnego systemu kształcenia w oparciu o umowę zawartą między uczniem a pracodawcą. Ze względu na ścisły związek teorii z praktyką system ten jest bardzo wysoko ceniony. W tym systemie, kształcenie zawodowe jest ściśle dostosowane do oczekiwań i potrzeb pracodawców oraz pozwala uczniom na płynne przejście od nauki w szkole do czynnego życia zawodowego – mówi Agnieszka Ryczkowska, dyrektor ZS Nr 4.

Spółka Fabryka Samochodów Osobowych „Syrena” S.A. w Kutnie ma na celu zaprojektowanie oraz małoseryjną produkcję samochodów osobowych, nawiązujących stylistycznie do kultowych polskich marek Syrena, Polonez, Nysa, Mikrus, Warszawa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE