Reklama

Funkcjonariusze rozbili dwie tytoniowe "mety"

Opublikowano:
Autor:

Funkcjonariusze rozbili dwie tytoniowe "mety"  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego prowadzili działania wymierzone w handel nielegalnymi wyrobami tytoniowymi. Okazało się, że punkty handlu papierosami bez polskich znaków akcyzy funkcjonowały w jednych ze sklepów w Żychlinie oraz Kutnie.

Działania podjęto 18 i 19 stycznia br. Funkcjonariuszom udało się zabezpieczyć łącznie 21260 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 9,5 kg tytoniu. Ze wstępnych szacowań wynika, że właściciele "mety" oszukali skarb państwa na około 26 tys. złotych.

- Z informacji uzyskanych przez policjantów wynikało, że w jednym ze sklepów w miejscowości Żychlin handluje się nielegalnymi papierosami. Tego dnia funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą oraz z Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego odnaleźli w sklepie z warzywami ponad 13600 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy - informuje st. asp. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP Kutno.

Policjanci dokonali przeszukania mieszkania 35-letniej właścicielki sklepu. Tego dnia zabezpieczono ponad 15700 sztuk papierosów bez akcyzy. Następnego dnia natomiast w jednym ze sklepów, tym razem na terenie Kutna, mundurowi ujawnili ponad 5500 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 9,5 kg tytoniu. W tej sprawie zarzuty usłyszała 24-latka. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3, a także wysoka grzywna.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE