Reklama

Reklama

Gala Finałowa II Powiatowego Konkursu „Lew Kutnowski”

Opublikowano: 24 października 2017 15:12
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 20 października br. w Sali bankietowej Westa odbyła się uroczysta gala podsumowująca drugą edycję konkursu LEW KUTNOWSKI, organizowanego przez Zarząd Powiatu pod patronatem honorowym Prezesa Krajowej Rady Izby Rolniczej, Marszałka Województwa Łódzkiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Patronat nad konkursem objęli także Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego, Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach, Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych i Hodowla Roślin Strzelce, zaś jego partnerem strategicznym została Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A.Podczas gali wyróżniano rolników oraz firmy o profilu rolniczym z terenu powiatu kutnowskiego, prezentujących wysoki poziom produkcji, stosujących nowoczesne technologie, odznaczających się dobrą i sprawną organizacją oraz racjonalnym wyposażeniem gospodarstw i firm, a także tych którzy odnoszą wysokie efekty ekonomiczne i troszczą się o środowisko naturalne.Wśród zaproszonych gości byli m.in. Jolanta Zięba-Gzik – Wicemarszałek Województwa Łódzkiego, Wojciech Miedzianowski – Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w łodzi, Wojciech Błaszczak – Prezes Zarządu Hodowli Roślin Strzelce, Marian Sikora Przewodniczący Rady Federacji Branżowych Zawiązków Producentów Rolnych i Wiceprezydent Prezydium Europejskiego Organizacji Rolników Copa-Cogeca przy Parlamencie Europejskim,, Jerzy Kuzański – Dyrektor Biura Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego, Włodzimierz Lewandowski – Zastępca Dyrektora Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach , Marek Giżyński – Dyrektor Oddziału Krajowej Spółki Cukrowej S.A. Cukrownia Dobrzelin, Krzysztof Nykiel – Prezes Krajowego Zrzeszenia Plantatorów Buraka Cukrowego i Grzegorz Fiałkowski – Prezes Zarządu Kutnowskiej Hodowli Buraka Cukrowego Sp. z o.o.Obecni byli również Posłowie na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej: Tadeusz Woźniaka, Paweł Bejda. Wśród zaproszonych gości byli ponadto Bohdan Dzierżka – Prezes Stowarzyszenia Powiatów i Gmin Dorzecza Bzury, Andrzej Górczyński – Zastępca Dyrektora Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w Łodzi, Robert Baryła – Kierownik Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Kutnie.

Reklama

Nie zabrakło również Włodarzy miast i gmin powiatu kutnowskiego, a wśród nich: Zbigniew Wdowiak i Jacek Boczkaja – Zastępcy Prezydenta Miasta Kutno, Wójtowie gmin powiatu kutnowskiego oraz przedstawiciele miast i gmin powiatu kutnowskiego. Partnera strategicznego konkursu Agencję Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. reprezentowała Prezes Zarządu Pani Mariola Grodnicka.


Ideą konkursu jest uhonorowanie tych wszystkich osób, które dzięki swojej ciężkiej pracy, pomysłowości oraz wytrwałości w dążeniu do celu rozwijają gospodarstwa i firmy, kreując przy tym wizerunek wsi i rolnictwa w powiecie kutnowskim - wyjaśniała Justyna Jasińska, dyrektor Wydziału Rolnictwa Leśnictwa i Ochrony Środowiska, członek kapituły konkursowej i pomysłodawczyni konkursu, która wraz z Jackiem Saramonowiczem, dyrektorem Wydziału Zarządu, Rozwoju i Promocji Powiatu prowadziła galę.

Prowadzący przybliżyli gościom idee konkursu, kryteria oceny kandydatów oraz przedstawili osoby zgłaszające i obradujące w kapitule konkursu. Zanim wręczone zostały nagrody zaprezentowano film podsumowujący wizytowane przez kapitułę firmy i gospodarstwa rolne biorące udział w konkursie.

Zdzisław Trawczyński Wicestarosta i Przewodniczący Kapituły Konkursu podkreślał, że rolnictwo w powiecie kutnowskim zawsze było i nadal jest mocnym filarem gospodarki województwa łódzkiego. Starosta Kutnowski podziękował Kapitule Konkursu i podkreślił że nagroda to nie tylko wyróżnienie ale przede wszystkim docenienie całorocznego trudu i zaangażowania w prace, która wymaga wielu wyrzeczeń i poświęcenia.

Otrzymany tytuł to zobowiązanie do dalszego wysiłku oraz rozwoju, ciągłych zmian i doskonalenia, aby być lepszym.

W końcu przyszła długo oczekiwana chwila. Starosta Kutnowski – Krzysztof Debich uhonorował laureatów II edycji konkursy LEW KUTNOWSKI – najlepsze GOSPODARSTWA ROLNE I FIRMY Powiatu Kutnowskiego.

Werdyktem kapituły w kategorii ROLNIK nagrodę główną i statuetkę Lew Kutnowski otrzymali państwo KAROLINA I CEZARY KOWALSCY z gminy Żychlin. Nagrodę pieniężną ufundowały firmy: Bank Spółdzielczy Wspólna Praca w Kutnie, Hurtownia FAZOT z Gnojna, Bank Spółdzielczy Krośniewice, Zakład Produkcji Nawozów Wapniowych POLCALC z Lubienia Kujawskiego.

Wyróżnienie i statuetkę Kłos zdobyli państwo DOMINIKA I MARIUSZ KUCIAPSCY z gminy Kutno.

W kategorii FIRMA nagrodę główną i statuetkę Lew Kutnowski wręczono firmie AGRO-FACTORY II Ilona i Robert Denarscy z gminy Kutno. Nagrodę pieniężną ufundowały firmy: BGŻ BNP Paribas SA oddział w Kutnie, Bank Spółdzielczy Wspólna Praca w Kutnie oraz TRANS-MICHOR.

Wyróżnienie i statuetkę Kłos zdobyło Przedsiębiorstwo Handlowe AGROMA S.A. z gminy Kutno.

Pamiątkowymi dyplomami nagrodzono wszystkich uczestników konkursu, zapraszając ich na scenę.

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel przyznał odznaczenie „ZASŁUŻONY DLA ROLNICTWA” wskazanym przez Starostę Kutnowskiego osobom, których praca cechuje się szczególnym zaangażowaniem i jest ważna dla rozwoju środowiska rolniczego.

Odznaczenia w imieniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi wręczył Starosta Kutnowski i Wicestarosta. Otrzymali je laureaci I edycji konkursu Lew Kutnowski:

- Pan Szczepan Lewandowski – Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe PZZ sp.j. – LEW KUTNOWSKI 2016 r. w kategorii Firma,

- Pan Lesław Strębski – wyróżniony KŁOS 2016 r. w kategorii Rolnik,

- Pan Andrzej Koniarek – Zakład Przetwórstwa Mięsnego Koniarek – wyróżniony KŁOS 2016 r. w kategorii Firma,

- Pan Czesław Kołodziejski – Spółka Wodna w Krośniewicach, zasłużony za 20 letnią prace Przewodniczącego Zarządu Spółki Wodnej.


Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień – Patron Honorowy Konkursu w uznaniu za zasługi jakie Laureaci Konkursu wkładają w rozwój i promocję województwa łódzkiego uhonorował Zwycięzców i wyróżnionych zarówno I jak i II edycji konkursu Lew Kutnowski wręczając im certyfikaty „promuję łódzkie”. Certyfikaty wręczyła Pani Jolanta Zięba- Gzik Wicemarszałek Województwa Łódzkiego.

Odznaczeń nie było końca. Pan Tomasz Nowicki Dyrektor Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego po zapoznaniu się z profilem Kandydatów tegorocznej edycji przyznał nagrodę Państwu Dominice i Mariuszowi Kuciapskim z gminy Kutno, których gospodarstwo wyróżnia się pod względem dbania o estetykę obejścia i przestrzeganie zasad bhp w rolnictwie. Nagrodę wręczył Pan Andrzej Górczyński – Zastępca Dyrektora Oddziału Regionalnego KRUS w łodzi i Robert Baryła - Kierownik Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Kutnie.

Podczas uroczystej gali rozdano jeszcze dwa wyróżnienia, nadane na wnioski które wpłynęły do Starosty Kutnowskiego od Pan Włodzimierza Jaworskiego – Przewodniczącego Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego w Kutnie i Krzysztofa Nykla Prezesa Zrzeszenia Plantatorów Buraka Cukrowego z prośbą o wyróżnienia Cukrowni Dobrzelin, a także od Pana Pawła Jagiera Dyrektora Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łodzi z prośbą o wyróżnienie Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Kutnie

Zarząd Powiatu w uznaniu za wkład pracy w rozwój rolnictwa w powiecie kutnowskim przyznał Cukrowni Dobrzelin tytuł LIDERA PRZEMYSŁU CUKROWNICZEGO, wyróżnienie odebrał Pan Marek Gizyński Dyrektor Oddziału Cukrowni Dobrzelin oraz Powiatowemu Zespołowi Doradztwa Rolniczego w Kutnie tytuł LIDERA DORADZTWA ROLNICZEGO, tu wyróżnienie odebrała Pani Bożena Jóźwiak Kierownik Rejonu Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Kutno.


Uroczystą galę finałową konkursu Lew Kutnowski, współorganizowaną przez Agencję Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A., uświetnili swoimi występami młodzież z Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie oraz grupa JAKIM CUDEM.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)