Reklama

Reklama

[GALERIA] "Do broni, po wolność, na bój!" - niezwykły klimat w "Szóstce"

Opublikowano: 6 listopada 2017 14:02
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 11 listopada zbliża się wielkimi krokami. Kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości była myślą przewodnią dzisiejszego koncertu konkursowego, w którym młodzi uczestnicy z kutnowskich szkół zaprezentowali pieśni patriotyczne i żołnierskie. Uczniowie wykazali się niezwykłą dojrzałością rozumiejąc doskonale treść śpiewanych utworów.

Reklama

Pod znakiem niezwykłej atmosfery upłynął dzisiejszy koncert w SP Nr 6. Uczniowie szkół podstawowych w Kutnie zaprezentowali utwory poświęcone tematyce wojennej, niepodległościowej i patriotycznej. Organizatorami "Konkursu pieśni patriotycznej i żołnierskiej" byli Izabela Seroczyńska i Piotr Pawlak. Repertuar wybrany przez uczestników obejmował utwory od smutnych, zmuszających do refleksji pieśni po piosenki z wesołym zacięciem. Uczniowie biorący udział w konkursie byli w różnym przedziale wiekowym, niemniej jednak wszyscy zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Oceniało ich trzyosobowe jury, które "profesjonalnym uchem" słuchało zmagań wokalnych. Młodsi uczestnicy zaśpiewali takie utwory jak: "Wojenko, wojenko", "Białe róże", "Pierwsza brygada" czy "Przybyli ułani". Ci ze starszych klas zaś sięgnęli po takie pieśni jak: "Dziewczyna z granatem", "Dziś do ciebie przyjść nie mogę", "Sen o Katyniu". Wszyscy wykonawcy w dojrzały sposób zaprezentowali wybrane przez siebie piosenki utrzymując przy tym powagę i tworząc patriotyczny klimat.

[Wyniki konkursu]

Wyróżnienia:
Anna Kowalewska z SP 9
Helena Czarnecka SP 6
Jakub Krajewski SP 2

I miejsce: Zofia Tarłowska SP 9
II miejsce: Amelia Kobus SP 2
III miejsce: zespół ze Szkoły Katolickiej w składzie: Antoni Kuraszewski, Krystian Domański, Julia Feliniak, Aleksandra Kuraszkiewicz, Oliwia Przytulska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)