Reklama

Reklama

[GALERIA] Znajdź na zdjęciu swoje dziecko. Pierwszaki z "Dziewiątki" ślubowały

Opublikowano: wt, 24 paź 2017 15:20
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś o godzinie 12:00 Szkoła Podstawowa Nr 9 przyjęła w swoje szeregi 90 pierwszoklasistów, którzy przed uroczystym złożeniem ślubowania zaprezentowali przygotowany wcześniej występ artystyczny. Wśród uczniów czterech klas pierwszych, ich rodziców oraz nauczycieli znaleźli się również zaproszeni goście.

Reklama

Pierwszaki ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Wł. Jagiełły w Kutnie zostały pasowane na pełnoprawnych uczniów. Do uroczystości tej przygotowywały się pod pieczą wychowawców od początku roku szkolnego. Do tego czasu poznawały prawa i obowiązki, jakie posiada uczeń, a także zapoznały się z zasadami zachowania panującymi w szkole.

Wychowawczynie klas pierwszych służyły pomocą w przygotowaniach montażu słowno-muzycznego, który był przedsionkiem do najważniejszej dla maluchów uroczystości. Pierwszaki zaprezentowały swoje talenty muzyczno-taneczne, po czym odpowiadały na pytania prowadzących uroczystość starszych koleżanek dotyczące szkolnych przedmiotów, a także prawidłowego zachowania w szkole. Maluchy bezbłędnie wygłaszały swoje kwestie i najlepiej jak potrafiły zaśpiewały dziecięce piosenki.

Następnie przyszła pora na drugą część - po artystycznych występach nastąpiło uroczyste pasowanie na uczniów. Po wejściu na salę pocztu sztandarowego, pierwszaki złożyły ślubowanie. Chwila ta była podniosła i jakże ważna dla społeczności szkolnej. Świeżo upieczeni uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Idąc w ślad pierwszaków, delegacja rodziców w imieniu wszystkich zgromadzonych na sali rodzicieli również złożyła ślubowanie. Następnie zebrani wysłuchali pani wicedyrektor, która powitała zebranych, podziękowała za przybycie i podkreślała sukcesy i osiągnięcia uczniów "dziewiątki". Mikrofon po niej przejął wiceprezydent Kutna - Zbigniew Wdowiak.

Kolejnym elementem było symboliczne pasowanie na ucznia, którego wyjątkowo dokonali zaproszeni goście. Zwieńczeniem tego wydarzenia było wręczenie przyjętym w szeregi szkoły pierwszoklasistom dyplomów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)