Reklama

Reklama

[GALERIA] Zwieńczenie obchodów 150-lecia powiatu

Opublikowano: czw, 21 gru 2017 22:17
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dzisiejszego wieczoru w Kutnowskim Domu Kultury odbyła się konferencja jubileuszowa wieńcząca obchody 150-lecia powstania powiatu kutnowskiego. Honorowy patronat nad konferencją, jak i nad całym rokiem jubileuszowym, objął marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.

Reklama

Na galę, oprócz gospodarzy na czele ze starostą Krzysztofem Debichem, przybyli m.in. poseł na sejm Rzeczypospolitej Polskiej Tadeusz Woźniak oraz przedstawiciele miasta: wiceprezydenci - Jacek Boczkaja i Zbigniew Wdowiak oraz przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Chojnacki, członkowie rady powiatu, włodarze i przewodniczący rad gmin, przedstawiciele powiatów ościennych, oraz placówek kulturalno-oświatowych.

Celem całorocznych uroczystych obchodów 150-lecia dziejów powiatu kutnowskiego było przypomnienie historii i ludzi tworzących samorządność oraz ukazanie potencjału organizacji pozarządowych i różnorodnych powiatowych środowisk naukowych, oświatowych i kultury.

- Dzisiejsza konferencja kończy obchody jubileuszu, które były dla nas doskonałą szansą ukazania aktywności i mobilności środowisk twórczych, prezentacji i popularyzacji ogólnego potencjału, jaki ma powiatowe środowisko kultury, nauki i sportu w regionalnej skali. Przedsięwzięcia organizowane w roku jubileuszowym były manifestacją dumy i radości ze wspólnego przeżywania historii powiatu i wspólnego patrzenia w jego przyszłość. […] W ramach obchodów odbył się szereg wydarzeń popularno-naukowych, kulturalnych i sportowych oraz przedsięwzięć tematycznie związanych z jubileuszem 150-lecia powstania powiatu kutnowskiego – mówił starosta kutnowski Krzysztof Debich.

W dalszej części uroczystości zgromadzeni na sali widzowie mogli poznać część Kutnowskiego Słownika Biograficznego pod redakcją Jerzego Nycka, której fragmenty przedstawił aktor Teatru Dramatycznego w Płocku Henryk Jóźwiak. Jedną z sylwetek była osoba Gorgoniusza Trzcińskiego, którego wnuk, pan dr Adam Trzciński pojawił się na uroczystości i opowiedział o swoich przodkach

Następnie Dorota Mańk – wicedyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w krótkim zarysie przedstawiła regionalne zbiory biblioteczne dotyczące Powiatu Kutnowskiego poparte prezentacją multimedialną.

W ramach obchodów 150-lecia powiatu kutnowskiego Zarząd Powiatu w Kutnie zdecydował o przywróceniu niegdyś nadawanych odznaczeń starosty kutnowskiego – „ Zasłużony dla Powiatu Kutnowskiego”, które wręczone zostały przez Marka Jankowskiego - przewodniczącego Rady Powiatu w Kutnie oraz Krzysztofa Debicha - Starostę Kutnowskiego. Odznaczeni zostali: Grażyna Rzymkowska, Anna Jeremus-Lewandowska, Katarzyna Karolak-Rojewska, Grzegorz Chojnacki, Mieczysław Wośko oraz Wojciech Błaszczak.

Spotkanie zakończył przedświąteczny koncert kolęd w wykonaniu dzieci i młodzieży z sekcji wokalnej Młodzieżowego Domu Kultury pod opieką Kataryny Karolak-Rojewskiej. Młodzi artyści zaśpiewali w towarzystwie Anny Jeremus-Lewandowskiej.

Wisienką na torcie był jubileuszowy tort oraz słodkie wypieki przygotowane przez podopiecznych Powiatowych Domów Opieki Społecznej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)
 • 4 lata temu | ocena +7 / -7

  ye-baka

  Fajna ta ruda,wziąłbym ją w aucie.

  • 4 lata temu | ocena +5 / -5

   ŁKS panem!

   Ciekawe z której strony ona fajna?Taka fajna jak ten widzewiak. Kto go tam zaprosił i jakim prawem. Ano on radny ani nikt.

 • 4 lata temu | ocena +10 / -10

  k

  celebrytka....;D ;D

 • 4 lata temu | ocena +10 / -10

  Widz

  Szkoda, ze najmłodszych dzieci z sekcji wokalnych MDK-U nie zaproszono na tę uroczystość! Na Wigilii w UM też nie dano im okazji do zaprezentowania swojego talentu. Nie piszcie więc że dzieci i młodzież, bo tylko młodzież z MDKu była, dzieci zabrakło, a one najpiękniej potrafią zaśpiewać kolędy!

  • 4 lata temu | ocena +4 / -4

   zaproszony

   godz. występu była późna. Koncert świetny. Najmłodsze dzieci postaramy się zaprosić na finał konkursu w połowie marca. Zaproponujemy występ na otwarcie spotkania.

 • 4 lata temu | ocena +5 / -5

  12345

  Chojnacki chyba dlatego że tyle czasu poswięcal na prace w powiatowym zespole ds orzekania o niepelnosprawności.Ile ten czlowiek się tam napracowal to glowa mała.ile atramentu wypisał ach,orzecznik całą gębą.Wystarczy.