Reklama

Reklama

[GALERIA]"Szóstka" przyjęła pierwszaków w poczet szkoły

Opublikowano: 30 października 2017 13:25
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia "Ślubowania nadszedł czas!" - na treść tego wezwania w piątek 27 października w Szkole Podstawowej nr 6 w Kutnie odpowiedziało 55 pierwszoklasistów. Dziewczęta i chłopcy weszli dostojnie w rytm poloneza do hali sportowej, gdzie oczekiwali na nich zaproszeni na uroczystość goście wraz z nauczycielami i innymi uczniami.

Reklama

Uroczystość rozpoczęła się od powitania wszystkich przybyłych na ślubowanie, po czym głos zabrała pani Anita Lemańska – dyrektor szkoły. Skierowała ona swe słowa w stronę pierwszaków, życząc im życzliwości ze srony rówieśników i dorosłych, a także zabawy towarzyszącej w podróży na edukacyjnym szlaku. Podobne w swej wymowie było wystąpienie Przewodniczącego Rady Miasta Kutno - pana Grzegorza Chojnackiego oraz Przewodniczącej Rady Rodziców - pani Anny Kandefer – Witkowskiej.

Następnie rozpoczął się artystyczny debiut najmłodszych uczniów, którzy wierszem i piosenką przekonali widownię, że przez niespełna dwa miesiące pobytu w szkole nie marnowali czasu – poprzez zabawę poznali litery, cyfry, a nawet nazwy nut. Żeby udowodnić nauczycielom, dyrekcji oraz zebranym na sali gościom, iż są gotowi do złożenia ślubowania, musieli stawić czoło sprawdzianowi wiedzy o ojczyźnie, patronce szkoły, bezpieczeństwie oraz kulturze i grzeczności.

Po prezentacji uczniów nastąpił najważniejszy moment uroczystości - złożenie ślubowania na sztandar szkoły i pasowanie na ucznia, poprzedone odśpiewaniem hymnu. Aktu pasowania dokonali: dyrektor szkoły Anita Lemańska, Przewodniczący Rady Miasta Kutno Grzegorz Chojnacki oraz Wiceprzewodniczący Rady Miasta Kutno Mariusz Sikora. Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami udali się do klas, gdzie otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkości.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)