Reklama

Gdzie spędzić Dzień Dziecka? Imprez w tym roku nie brakuje

Opublikowano:
Autor:

Gdzie spędzić Dzień Dziecka? Imprez w tym roku nie brakuje - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ustanowiony w 1954 roku przez ONZ Dzień Dziecka będzie hucznie obchodzony w najbliższy weekend. Nie tylko w Kutnie, ale i mniejszych miasteczkach z terenu powiatu kutnowskiego. Sprawdźcie, gdzie i jakie atrakcje przygotowano dla najmłodszych.

Zabawę zaczynamy już w najbliższą sobotę 1 czerwca. Na dzieci czekają w ten dzień aż dwie imprezy. Pierwsza rozpocznie się o godz. 10:00 na terenie dawnej Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Konduktorskiej. Tam Dzień Dziecka odbędzie się pod hasłem Zuchowe Igrzyska Olimpijskie, a jego organizacją zajęła się Inicjatywa Społeczna „Za torami” przy współpracy z placówkami kultury, firmami czy przedsiębiorstwami. Zuchowe Igrzyska Olimpijskie poprowadzi 9. Gromada Zuchowa Silne Krople. Dzieciaki będą mogły zmierzyć w takich dyscyplinach jak biegowy tor przeszkód, rzut balonami z wodą, skoki we workach, pojedynek hula-hop, przeciąganie liny i wiele innych. Nie zabraknie takich atrakcji jak gry i zabawy integracyjne, strefa malucha, lepienie garnków, bicie monet czy malowanie twarzy. Na dzieci czekać będzie też grill, słodki poczęstunek, wata cukrowa i lody.

Z kolei o godz. 13 na terenie Pałacu w Malinie k. Kutna odbywać się będzie Rodzinny Dzień Dziecka, nad którym patronat honorowy objęła wójt gminy Kutno. Na najmłodszych czeka moc atrakcji, animacji i zabaw. Motywem przewodnim zabawy będzie zamiana ról. Organizatorzy zachęcają, by dzieci przebrały się za dorosłych, a dorośli za swoje pociechy. Na najlepiej przebranych czekają nagrody. Wstęp na imprezę jest wolny.

W niedzielę 2 czerwca wspólne świętowanie Dnia Dziecka rozpoczyna się już o 7 rano. Stowarzyszenie Wędkarskie „Zalew" organizuje bowiem zawody wędkarskie dla dzieci w wieku od 7 do 14 lat. Konkurs wędkarski odbędzie się w godzinach od 7:00 do 10:30. Liczba uczestników jest ograniczona, liczba stanowisk do wędkowania wynosi 50.

O godz. 10 natomiast startuje największy piknik rodzinny w regionie, czyli Dzień Dziecka pod hasłem „W jeden dzień dookoła świata”, który odbędzie się na stadionie miejskim w Kutnie. Tegoroczna edycja pikniku, planowana od wielu miesięcy, będzie wyjątkowym wydarzeniem. Kolorowe atrakcje z różnych zakątków kuli ziemskiej przeniosą małych i dużych kutnian w fantastyczny świat podróży. Jak co roku organizatorzy zaplanowali także imponującą liczbę urządzeń rekreacyjnych, która zapewni płynne korzystanie z atrakcji. Impreza na stadionie potrwa do godz. 20:00 i tym samym zakończy się wspólne świętowanie Dnia Dziecka w naszym mieście.

A co z Żychlinem i Krośniewicami? Tam również nie obędzie się bez imprez. Największą z nich będzie Święto Żychlina, które zaplanowano na 1 czerwca. Na terenach miejskich przy ul. Łąkowej prócz pełnego atrakcji bloku rodzinnego, odbędą się też koncerty. O godz. 16 otwarty zostanie blok rodzinny, a w jego programie występy m.in. taneczne i kapel. Blok koncertowy startuje zaś o godz. 18:00. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Akcent z Zenonem Martyniukiem na czele (koncert o 21:30). Wystąpią też Hellrose (18:00), Tajm (19:00) i Loka (20:30). Wśród dość długiej listy atrakcji znajdziemy też wystawę samochodów wyścigowych.

W Krośniewicach z kolei w weekend 1-2 czerwca odbywać się będą Dni Krośniewic. W sobotę na terenach rekreacyjnych przy hali sportowej rusza bieg uliczny „I Krośniewicka Płaska Dycha po asfalcie”. O godz. 11:00 z ul. Kwiatowej startuje bieg dla dzieci i młodzieży. Z kolei godzinę później organizowany jest bieg główny. Uczestnicy wyruszą spod hali przy ul. Kwiatowej i pokonają 2 pętle po 5 km. Potem przenosimy się na Skwer Miejski, gdzie na 14:20 zaplanowano „Czarodziejskie igraszki” - zabawy, magiczne sztuczki i inne harce pod kierunkiem iluzjonisty Damatusa. O 15:00 zaś mieszkańcy mogą wziąć udział w paradzie z uśmiechem - przemarsz ulicą Łęczycką i Polną. Przekazanie kluczy do miasta dzieciom i dalsza część imprezy organizowana jest o godz. 15:20 na terenach rekreacyjnych. Tam czeka wiele atrakcji, m.in. blok propozycji dla dzieci: konkursy, występy artystyczne zespołów szkolnych, zespołów GCKSiR - Dziecięcej Grupy Wokalnej, Dziecięcej Grupy Tanecznej i Orkiestry Dętej z Krośniewic. To potrwa do 18, zaś od 18 przygotowano blok mkoncertowy, a w nim Ondraszki (18:00), Witek Muzyk Ulicy (19:30) i Disco Dance - zabawa taneczna od 21 do 24.

W niedzielę w Krośniewicach na terenie rekreacyjnym na mieszkańców czeka „sport o poranku”, czyli XXIV Olimpiada Przedszkolaków i mecz Samorządowcy kontra Mundurowi. Bezpłatny park rozrywki dla dzieci z kolei będzie czekał na najmłodszych od godz. 11 do 16. Na godz. 13:30 zaplnanowano animacje, zabawy, gry i konkursy, a od 14:00 pokazy strażackie i policyjne.

Jak widać, w tym roku wybór jest spory. A Wy gdzie się wybieracie?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE