Reklama

Gdzie w Kutnie kupimy flagę? Już ostatni dzwonek!

Opublikowano:
Autor:

Gdzie w Kutnie kupimy flagę? Już ostatni dzwonek! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Przed nami majówka. Oprócz długiego weekendu, odpoczynku i wyjazdów z rodziną, w pierwsze dni maja obchodzimy święta patriotyczne, których nieodlącznym elementem jest biało-czerwona flaga.

W ciągu tych dni symbol patriotyzmu powiewa na masztach wielu domów i budynków użyteczności publicznej w całym kraju. Na marszach a także wielu innych wydarzeniach, jak co roku, pojawią się mieszkańcy z biało-czerwonymi flagami, z czego wielu z nich dopiero zaopatrzy się w swój egzemplarz.

Jeśli jeszcze nie mamy swojego kompletu, to dziś jest ostatni dzwonek na zakupienie flagi. Okazuje się, że w naszym mieście nie ma z tym problemu. Flagi w różnych rozmiarach, a także gadżety patriotyczne możemy kupić w supermarketach, an specjalnie zorganizowanych stoiskach. Oprócz tego znajdziemy je również na pocztach, w sklepach z dewocjonaliami, a także sklepach z artykułami papierniczymi.

- W ostatnie dniach kwietnia faktycznie wzrasta zainteresowanie flagami. Ceny są bardzo zróżnicowane. Małe chorągiewki kupimy już od 3-5 złotych, kotyliony to również wydatek rzędu kilku zlotych, flagi natomiast kupimy w cenach od 20 do 60 zł - mówi pani Jolanta z jednego ze sklepów papierniczych.

1 maja obchodzimy Świeto Pracy. Jego korzeni sięgają 1890 roku i jest obchodzone na całym świecie. Po zakończeniu wojny rząd komunistyczny nadał dniu 1 maja status święta państwowego, wolnego od pracy i stan ten trwa do chwili obecnej. W czasach PRL organizowano tego dnia pochody pierwszomajowe.

2 maja od 2004 roku w Polsce obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. W ten dzień w wielu miastach Polski organizowane są wydarzenia wiązane z "biało-czerwoną". W Kutnie tego dnia odbędzie się "Bieg ku biało czerwonej" a także będą miały miejsce uroczystości na plac Piłsudskiego.

3 maja z kolei to dzień uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym roku obchodzimy go po raz 227. W Kutnie uroczystości rozpoczynają się o godzinie 10:00 mszą świętą w kościele św. Wawrzyńca.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE