Reklama

Gdzie w Łódzkim szukać pracy znając j. angielski? Ciekawe propozycje

Opublikowano:
Autor:

Gdzie w Łódzkim szukać pracy znając j. angielski? Ciekawe propozycje - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Polacy są doskonałymi pracownikami, chwalą ich Anglicy, Irlandczycy, Francuzi jak i Niemcy. Jednym z atutów polskim emigrantów jest znajomość języków, która daje się dostrzec także na polskim rynku pracy. Większość kandydatów do pracy cechuje komunikatywna znajomość minimum angielskiego a coraz częściej kilku popularnych w Europie języków poza angielskim. Jako, iż język angielski stał się uniwersalnym w XXI wieku uczymy się go już od najmłodszych lat.Pierwsze efekty intensywnej i wczesnej edukacji widać na współczesnych maturzystach, którzy radzą sobie z angielskim doskonale na tle swoich kolegów zza zachodniej granicy. Znając język obcy znacznie łatwiej jest odnaleźć się w globalnej wiosce jaką internet uczynił Ziemię.

Praca z angielskim - województwo Łódzkie

Nie chodzi tylko o emigrację, do której sporo młodych ludzi przymuszonych jest rosnącym bezrobociem i niskimi płacami w Polsce. Język angielski z racji współpracy międzynarodowych koncernów, handel zagraniczny i współpracę z dostawcami oraz odbiorcami zagranicą ułatwia komunikację i prowadzenie interesów. Z uwagi na kooperację w badaniach nad odkryciami technologicznymi, tworzeniem innowacyjnych rozwiązań angielski również jest przydatnym narzędziem pracy. Niemal na każdym kroku stykamy się z międzynarodowym środowiskiem, dla którego angielski jest zrozumiałym językiem, tym samym warto nie być na uboczu i nie stronić od możliwości rozwoju tylko aktywnie uczestniczyć w życiu i gospodarce światowej. Do owej aktywności potrzebna jest komunikacja w języku angielskim.

Łódź swoim rynkiem pracy i wymaganiami stawianymi kandydatom nie odbiega od innych większych miast w Polsce. Mimo atrakcyjnego położenia Łódź nie przyciąga tak wielu inwestorów zagranicznych co Wrocław, Poznań czy Warszawa. Bezrobocie w Łodzi jest stosunkowo bardzo wysokie a wynika przede wszystkim z braku restrukturyzacji przemysłu. Zamykające się zakłady przemysłowe, głównie z branży odzieżowej, obuwniczej, sukienniczej pozostawiły tysiące pracowników bez pracy. Zdecydowanie lepiej na rynku radzą sobie młodzi, którzy chcąc nie chcąc przygotowywani są już od kilkunastu lat do pracy w innych warunkach i na innych zasadach niżeli starsze pokolenie. Łódź nie jest miastem turystycznym ani też ważnym ośrodkiem naukowym, o wiele bardziej słynie ze szkoły filmowej, aktorskiej. To dzięki artystycznej duszy Łodzi miasto gości szereg wystaw, pokazów filmowych i rozmaitych festiwali międzynarodowych. Mimo wszystko angielski w Łodzi jest tak samo potrzebny do pracy jak i w innych miastach. Niewielka ilość obcokrajowców w mieście nie zwalnia nikogo z obowiązku znajomości angielskiego, dzięki której można podejmować pracę w handlu, produkcji, badaniach, branży IT jak również pracę zdalną niezależnie od branży - podaje Marcin z firmy Preply oferujacej korepetycje, angielski, woj. Łódzkie

Propozycją dla osób znających angielski jest bez wątpienia bankowość oraz branża IT. Łódź jest siedzibą dla kilku banków liczących się na rynku. Wciąż odnotowuje się rosnący popyt na analityków bankowych, doradców finansowych i inne specjalizacje w obszarze finansów. Co istotne nie tylko na wyższych stanowiskach w hierarchii firmy oczekuje się znajomości angielskiego. W tej profesji o ile nie jest konieczny angielski podczas pracy z klientem, to jest on niezbędny pod kątem zdobywania informacji i doszkalania się. Szereg szkoleń zawodowych przygotowywanych jest dla całej sieci banku w języku angielskim. System informatyczny często również wymusza znajomość angielskiego. Dodać należy również kwestie kontaktów między oddziałami a centralną za granicą, które również wymagają komunikatywnej znajomości angielskiego. Podobnie jest z branżą informatyczną. Na rynku potrzebnych są tysiące programistów. Jakość ich edukacji, umiejętności i rozwoju zawodowego zależy w dużej mierze od znajomości języka angielskiego. To w języku angielskim odbywa się większość szkoleń, konferencji zawodowych. Programiści oraz informatycy są w szczególności zobowiązani do szkolenia językowe z uwagi na operowanie językiem angielskim na co dzień. Trudno sobie wyobrazić zgłębianie tajników programowania bez angielskiego. Co ważne będąc programistą, jak i webmasterem, pozycjonerem nie trzeba pracować w Łodzi, gdyż można podjąć pracę zdalną. Dzięki tej opcji można bez konieczności przeprowadzki znaleźć upragnione zatrudnienie.

Język angielski potrzebny jest w wielu pracach i zawodach. Jedną z branż w której jest istotnym atutem to architektura. Kontakt z dostawcami europejskimi jak również współpraca z wykonawcami budowlanymi wymaga biegłości w kontaktach w języku angielskim. Potrzeby w tym zakresie zarysowują się również w branży technologicznej, produkcyjnej. Warto pamiętać, iż praca na produkcji to nie tylko stanowiska operatorów maszyn i kontrolerów jakości czy specjalistów utrzymania linii produkcyjnej ale i zespół inżynierów produkcji, zarządzających, rozwijających linię produkcyjną - podaje Marcin z firmy Preply oferujacej korepetycje, angielski, woj. Łódzkie

Dość oczywistą branżą dla osób znających angielski jest edukacja, nauka angielskiego czy to poprzez korepetycje indywidualne, czy poprzez zatrudnienie w szkole językowej jako prowadzący kurs językowy. Możliwości jest co najmniej kilka z tłumaczeniami włącznie. Coraz częściej forma nauki języka owiana jest zajęciami kreatywnymi i aktywnymi związanymi z zainteresowaniami uczniów, to jedna z ciekawszych propozycji połączenia pracy jako nauczyciel, animator. Zaletą lektorów angielskiego jest szeroki rynek odbiorców nie tylko stacjonarnie na terenie Łodzi ale również online. Praca zdalna to dziś przyszłość, ta forma zatrudnienia ulega dynamicznemu rozwojowi i pozwala uniknąć widma bezrobocia, jakie w Łodzi dotyka już nie tylko osoby niewykwalifikowane ale również osoby po studiach, ze znajomością języków.

Jeśli chcesz podszkolić angielski to sprawdź ofertę Preply na http://preply.com/pl/lodz/korepetycje-z-angielskiego i zainwestuj w swój rozwój!

Mieszkając w woj. Łódzkim warto jest także rozejrzeć się za pracą poza miastem np. w Kutnie. Większość zakładów przemysłowych i firm handlowych zlokalizowanych jest pod Łodzią. Wiele firm zajmuje się importem rozmaitych produktów z Chin. W pracy w tym segmencie rynku kluczową umiejętnością jest angielski, tak na etapie zakupu, wyboru dostawcy jak również śledzenia wysyłki i obsługi transakcji. Importerzy prócz importu trudnią się również dystrybucją, sprzedażą internetową, do której potrzebują osoby handlowców, którzy poszukują odbiorców podbijając także rynki zachodnie, jak również obsługują klientów polskich jak i zagranicznych.

Jak widać władanie angielskim może przydać się w każdym zawodzie, bez względu an to czy mamy ambicje zostać kierownikiem, czy też wystarczy nam bycie kelnerem, kierowcą. Warto o naukę zadbać na stosownym etapie życia, tak aby nie trzeba było nadrabiać zaległości i rozczarować się, kiedy nie będziemy mogli znaleźć zatrudnienia tylko z powodu tego, ze nie mówimy po angielsku a tak bywa coraz częściej. Zawody nie związane wprost z użyciem angielskiego również stawiają wymóg znajomości angielskiego. Do takich należą chociażby księgowi, doradcy podatkowi. Z pozoru angielski nie jest konieczny by wykonywać tę pracę, jednak w praktyce pracodawcy chętniej zatrudniają osoby znające języki obce. Podobnie jak obsługa komputera, telefonu jest od kilku lat standardem w nawet najmniej wymagających pracach, tak i angielski powoli wchodzi do tego standardu. Oczywiście nie we wszystkich przypadkach wymagana jest biegła znajomość języka, jednak coraz częściej biegłość angielskiego jest przeważającym atutem kandydata.

Jeśli chcesz zobaczyć ile można zarobić znająć dany język to raport jest na http://www.wynagrodzenia.pl/zarobki/jezyki

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE