Reklama

Gigantyczna inwestycja! 200 mln na remont drogi z Kutna do...

Opublikowano:
Autor:

Gigantyczna inwestycja! 200 mln na remont drogi z Kutna do... - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na rozbudowę drogi krajowej nr 60 na odcinku Topola Królewska – Kutno wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego. To ogromna inwestycja, na którą wszyscy czekają od lat. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to prace ruszą w 2020 roku.

O modernizację drogi DK 60 na odcinku Kutno - Topola Królewska już dwa lata temu walczyli senator Przemysław Błaszczyk i poseł Marek Matuszewski. Kilka dni temu, jeszcze niedawno odległe plany, stały się faktem, ponieważ otwarto przetarg na wykonanie blisko 20-kilometrowego odcinka drogi.

Zadanie inwestycyjne obejmuje swoim zakresem m.in. wzmocnienie lub wymianę istniejącej konstrukcji nawierzchni jezdni, budowę sygnalizacji świetlnej, budowę chodników i ścieżek rowerowych, budowę zatok autobusowych, wykonanie poboczy gruntowych, budowę systemu odwodnienia drogi i kanalizacji deszczowej, budowę oświetlenia drogowego i budowę lub przebudowę przepustów.

Korekty doczeka się również przebieg drogi w rejonie skrzyżowania w miejscowości Witonia. Ponadto nie obędzie się bez wyburzenia budynków i budowli kolidujących z projektowaną drogą i przeprowadzenia wycinki i nasadzeń drzew.

Ciekawostką może okazać się fakt, że w ramach prac przewidziano budowę wiaduktu drogowego na skrzyżowaniu z linią kolejową relacji Łódź – Kutno w miejscowości Leszno. Cała inwestycja ma pochłonąć ok. 200 mln zł.

Ofert można składać w siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Łodzi ul. Irysowa 2, 91-857 Łódź w terminie do 26.03.2018 r., do godz. 11:00.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE