Reklama

Gimnastyka ogólnousprawniająca dla seniorów z fizjoterapeutką

Opublikowano:
Autor:

Gimnastyka ogólnousprawniająca dla seniorów z fizjoterapeutką - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Studio Tańca Alibi zaprasza osoby starsze na zajęcia z gimnastyki ogólnousprawniającej prowadzone przez fizjoterapeutkę Marcelinę Idziak.Ćwiczenia ogólnousprawniające są to ćwiczenia które wpływają na cały organizm człowieka. Celem ćwiczeń ogólnousprawniających jest wzmocnienie i rozciągnięcie mięśni, zachowanie pełnego zakresu ruchu w stawach i pełnej długości mięśni, poprawienie przepływu krwi, utrzymanie dobrej czynności układu oddechowego i nerwowego z akcentem na profilaktykę i korekcję wad postawy. Sprzyjają rozwojowi sprawności ogólnej siły mięśniowej, gibkości i elastyczności.Zajęcia trwają godzinę i rozpoczynają się kilkunastominutową rozgrzewką, która ma na celu przygotowanie mięśni i stawów do wysiłku. Część główna to ćwiczenia cardio z przyborami (na przykład piłką easy ball) lub bez przyborów oraz inne formy, między innymi:gumy,szarfy oraz ćwiczenia wzmacniające i rehabilitacyjne na matach. Spotkania najczęściej kończą ćwiczenia relaksacyjne, oddechowe i rozciągające.

Nasza fizjoterapeutka przeprowadzi z kandydatami krótki wywiad dotyczący stanu zdrowia, zapyta m.in. o istniejące choroby, przebyte operacje i występowanie dolegliwości bólowych, by móc lepiej zaplanować tryb pracy. Poinformuje uczestników, jak wykonywać poszczególne ćwiczenia, by uniknąć kontuzji. Niekiedy podczas zajęć ruchowych to ona może pierwsza zauważyć istnienie problemu zdrowotnego i zasugerować wizytę u lekarza.

Korzyści:

Poprowa wydolności układu krążenia
Ogólne zwiększenie siły fizycznej i wydolności
Poprawa gęstości tkanki kostnej, zapobieganie osteoporozie
Utrzymanie, uzyskanie i poprawa elastyczności mięśni
Zwiększenie zakresu wykonywania ruchów
Poprawa sylwetki
Poprawa równowagi i koordynacji ruchów
Poprawa funkcji poznawczych
Lepsza kondycja
Szybsze spalanie kalorii
Większa możliwość bezbolesnego wykonywania codziennych zajęć


Start: 3 marca 2015 r.

Miejsce zajęć: KDK (sala baletowa A)

Termin zajęć: wtorek godz.16.00-17.00

Koszt: 40 zł (4 zajęcia po 60 minut)

Prowadząca: Marcelina Idziak (fizjoterapeutka)

Trwają zapisy !!!
Przed przyjściem na pierwsze zajęcia prosimy o kontakt telefoniczny.
Gimnastyka usprawniająca – Zdrowy kręgosłup

Studio Tańca Alibi zaprasza na nowe zajęcia czyli gimnastykę leczniczą skierowaną dla osób w każdym wieku. Zajęcia prowadzone są przez fizjoterapeutkę. Trening składa się z szeregu ćwiczeń oraz wielu technik terapeutycznych. Głównym celem gimnastyki jest zwiększenie elastyczności naszego ciała, wzmocnienie mięśni głębokich odpowiadających stabilizacji kręgosłupa jak również rozciągnięcie przykurczonych mięśni powstałych wskutek braku aktywności fizycznej. Zajęcia te poprawiają ogólną sprawność ciała a uczestnicy już po kilku treningach odczuwają poprawę samopoczucia fizycznego jak i psychicznego. Ponadto na zajęciach zdrowy kręgosłup dowiecie się Państwo jak zadbać o prawidłową postawę ciała oraz czego unikać w życiu codziennym, żeby opóźnić proces niszczenia kręgosłupa. Zajęcia mają charakter profilaktyczny jak i terapeutyczny z uwzględnieniem chorób wieku dojrzałego.


Termin zajęć:

wtorek godz.17.00-18.00
czwartek godz 18.00-19.00 (trawaja zapisy – zbieramy grupę)

Koszt: 35 zł/ na miesiąc (4 zajęcia po 60 minut)
70 zł/ na miesiąc (8 zajęć po 60 minut)

Miejsce zajęć: KDK (sala baletowa A)

Prowadząca:
Marcelina Idziak (fizjoterapeutka)


Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o zapisanie się przed przyjściem na pierwsze zajęcia !!!Informacje i zapisy: Dorota Ciołkowska tel. 504-927-481
szczegóły na:www.studiotancaalibi.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE