Reklama

Gimnazjaliści w większości już wybrali

Opublikowano:
Autor:

Gimnazjaliści w większości już wybrali - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia To już ostatni dzwonek na wybór szkoły ponadgimnazjalnej. Elektroniczna rejestracja kandydatów już się zakończyła, jednak w niektórych placówkach są jeszcze wolne miejsca.W tym roku zarząd powiatu w Kutnie podjął decyzję o tworzeniu oddziałów w pierwszych klasach z maksymalną liczną 27 uczniów, wynikającą z niżu demograficznego. Szkoły ponadgimnazjalne przygotowały łącznie miejsca dla 810 uczniów.

Wśród chętnych dużym zainteresowaniem cieszyły się technika oraz licea i szkoły zawodowe na kierunkach informatycznych, logistycznych i spedycyjnych. Ich popularność cieszy ze względu na specyfikę uwarunkować gospodarczych naszego powiatru i dostosowanie do potrzeb lokalnego rynku pracy.

Równie duże powodzenie miały licea ogólnokształcące, w których najbardziej obleganymi kierunkami były te o profilu ścisłym.

- Największym zainteresowaniem kandydatów cieszyła się klasa z rozszerzonym programem nauczania biologii, chemii i matematyki- mówi Janusz Pawlak, dyrektor ZS nr 1 im. St. Staszica w Kutnie.

Jak poinformował w rozmowie z Telewizją Kutno członek zarządu powiatu Artur Gierula, pojedyncze wolne miejsca są jeszcze dostępne w Zespołach Szkół nr 1, 2, 3 i 4. O szczegółowe informacje zainteresowani mogą pytać w poszczególnych szkołach średnich bądź w Wydziale Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Kutnie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE