Reklama

Reklama

Gimnazjaliści zaprosili gościa z Holandii

Opublikowano: pt, 30 paź 2015 11:23
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 23 października w Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie miało miejsce spotkanie z Janem Sochackim - Polakiem mieszkającym od urodzenia w Holandii.Jest on prezesem fundacji „Janek”, która zajmuje się pomocą Placówce Opiekuńczo- Wychowawczej „Tęcza” w Kutnie. Mimo, że odwiedza Polskę regularnie, porozumieć można się z nim tylko w języku angielskim. Była to jednak dodatkowa atrakcja, ponieważ młodzież miała możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych.

Reklama

Jan przedstawił gimnazjalistom ciekawą historię swojej rodziny, zaczynając od czasów drugiej wojny światowej, kiedy to jego ojciec został wywieziony na roboty przymusowe do Niemiec. Po wojnie zmuszony był osiąść w Holandii, gdzie wkrótce założył rodzinę. Tęsknota za krajem ojczystym wzbudziła chęć pomocy rodakom, co zaszczepił także w synach. Stąd zrodził się pomysł utworzenia fundacji „Janek”, która od lat pomaga kutnowskiej placówce „Tęcza”.

Jan Sochacki na co dzień zajmuje się szkoleniami w zakresie sztuki walki jujitsu, w której osiągnął trzeci dan. Korzystając z okazji, zapoznał gimnazjalistów z metodami samoobrony, podkreślając jednocześnie, jak ważne jest unikanie zagrożeń. Młodzież uczestniczyła w spotkaniu z dużym zaangażowaniem, nie zważając na upływający czas i dzwonek na przerwę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)