Reklama

Reklama

Gimnazjum nr 2 mechatroniką stoi

Opublikowano: pt, 6 lis 2015 16:38
Autor:

Gimnazjum nr 2 mechatroniką stoi  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już trzeci rok z rzędy w Gimnazjum nr 2 im Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie realizowany jest innowacyjny program – zajęcia techniczne z implementacją mechatroniki. Są one realizowane w wymiarze 2 godzin tygodniowo w bloku dwugodzinnym, co dwa tygodnie w grupach przez okres dwóch lat.Obecnie projektem objęci są wszyscy uczniowie 11 klas I i II. Zajęcia realizowane są z wykorzystaniem edukacyjnych zestawów mechatronicznych współpracujących na bazie dwóch niezależnych pracowni komputerowych, jakie posiada szkoła. W trakcie prowadzonych zajęć prowadzonych w grupach uczniowie projektują, konstruują i montują roboty mobilne i inne urządzenia.

Reklama

Jednocześnie program poprzez aktywny udział uczniów w doświadczeniach i zadaniach utrwala zasady, zagadnienia - reguły, wzory, funkcje i zależności z fizyki, matematyki, informatyki i techniki, jako ciekawe, pożyteczne i przydatne, mające wszechstronne zastosowanie w rzeczywistości.

Realizacja zajęć technicznych w tej formie była i jest możliwa dzięki wdrażaniu projektu Mechatronika jako praktyczne zastosowanie innowacyjnej myśli i działań uczniów gimnazjów dla edukacji i budowy przyszłych kadr inżynieryjno-technicznych /współfinansowany w I etapie ze środków Unii Europejskiej w Ramach Europejskiego Funduszu Społecznego/ oraz dzięki zawartym porozumieniu na okres od 14 września 2015 r. do 30 czerwca 2018 r. między Urzędem Miasta Kutno, Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie oraz Europejskim Towarzystwem Inicjatyw Obywatelskich z siedzibą w Toruniu – inicjatorem przedsięwzięcia. W II etapie zgodnie z zawartym porozumieniem dodatkowe godziny wynikające z podziału na grupy finansowane będą z budżetu miasta.

W dniu wczorajszym odbyło się przekazanie gimnazjum przez ETIO drugiej szkolnej pracowni mechatronicznej oraz materiałów dydaktycznych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)