Reklama

Gmina Strzelce w akcji "Masz Głos, Masz Wybór"

Opublikowano:
Autor:

Gmina Strzelce w akcji "Masz Głos, Masz Wybór" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Panie Aneta Urbańska-Matczak i Monika Trusińska wystosowały do Rady Gminy Strzelce, wniosek o wpisanie do miejscowego statutu obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej. Pod petycją popierającą tę inicjatywę podpisało się kilkudziesięciu mieszkańców gminy.Inicjatywa uchwałodawcza to mechanizm zwiększający wpływ mieszkańców na funkcjonowanie samorządu. Zainteresowane grupy mogłyby opracowywać projekty uchwał i przedkładać je radzie gminy.

- Taki zapis pozwoliłby nam współdecydować o tym co dzieje się w naszej gminie i w większym stopniu kształtować nasze najbliższe otoczenie - mówi Aneta Urbańska-Matczak, inicjatorka akcji.

Działania zmierzające do rozpowszechnienia obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej realizowane są w ramach ogólnopolskiej akcji "Masz Głos, Masz Wybór". Głównym organizatorem tej akcji jest Fundacja im. Stefana Batorego, która wspiera współpracę władz samorządowych z mieszkańcami. Wszystkich, którzy chcieliby brać czynny udział w życiu swojej gminy zachęcamy do wejścia na stronę www.maszglos.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE