Reklama

Reklama

Gminy z naszego powiatu "wywalczyły" kasę na inwestycje. Jakie?

Opublikowano: śr, 9 gru 2020 14:01
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Gminy z naszego powiatu "wywalczyły" kasę na inwestycje. Jakie? - Zdjęcie główne

. | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Trzy gminy z powiatu kutnowskiego pochwaliły się pozyskaniem środków zewnętrznych na realizację inwestycji. Łącznie pozyskały niemal 3 miliony złotych.

Reklama

Zdecydowaną większość wspomnianej kwoty pozyskała gmina Dąbrowice. Mowa o dofinansowaniu w wysokości 2 655 000 zł. Pieniądze te zostaną spożytkowane na: przebudowę boiska gminnego (855 000 zł); modernizację hydroforni w miejscowości Dąbrowice wraz z wymianą złoży (900 000 zł); modernizację hydroforni w miejscowości Baby wraz z wymianą złoży (900 000 zł).

Gmina Krośniewcie otrzymała dofinansowanie ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 "Aktywna tablica". Na wsparciu w wysokości 14 tys. zł skorzysta Liceum Ogólnokształcącego w Krośniewicach. Zakupione zostaną trzy interaktywne monotory dotykowe. Całkowity koszt inwestycji wynosi 17,5 tys. zł. 

Gmina Łanięta pozyskała dotację celową z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjalnej - Funduszu Sprawiedliwości w kwocie 73 533,19 zł (wkład włssny 742,78 zł). Pieniądze zostaną przeznaczone na wyposażenie i sprzęt ratowniczy na rzecz Ochotniczych Straży Pożarnych w Łaniętach, Suchodębiu i Witoldowie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)
 • rok temu | ocena +1 / -0

  AntyPiS

  Gminy i powiat PiSowskie dostały kasę. Pozostałym odmówiono. Ciekaw dlaczego? Ano dlatego że trzeba pokazać jaki to PiS jest dobry i tylko swoim daje. Obym się nie należy.

 • rok temu | ocena +0 / -1

  Monia.

  Cześć, mam imię Monika, poznam jakiegoś normalnego faceta. Nie jestem już podlotkiem, wiem czego chcę od życia, żeby było jasne - nie szukam męża, chcę się po prostu zabawić bez angażowania się w coś poważniejszego. Nie pytaj czy jestem wolna, dla mnie to nie istotne czy kogoś masz. Naturalnie przed spotkaniem chciałabym się lepiej poznać, wymienić... Rozwiń

 • rok temu | ocena +1 / -0

  Xyz

  Wójt gminy oporów jak zwykle śpi