Reklama

Gołębie zmorą kutnian. Jak miasto rozwiąże problem?

Opublikowano:
Autor:

Gołębie zmorą kutnian. Jak miasto rozwiąże problem? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Przyozdobione ptasimi odchodami auta parkujące pod wiaduktem na ul. Łęczyckiej to codzienność. Dlatego też jeden z radnych zaproponował władzom, aby zlikwidować ten problem. Rozwiązaniem miałaby być specjalna spirala odstraszająca ptaki.

- Wnioskuję o zamontowanie spirali odstraszającej gołębie pod wiaduktem na odcinku od ul. Kochanowskiego do ul. Kopernika. Powstały tam parking jest nie w pełni wykorzystywany, ponieważ osoby parkujące tam uskarżają się na gołębie, które zanieczyszczają ich samochody. Ptaki znajdują się na konstrukcji oraz rurach, które się położone wzdłuż wiaduktu, nad parkującymi pojazdami - pisał w interpelacji radny Michał Łucki.

Jak miasto zapatruje się na tę sprawę? Takich spirali, które proponuje radny, nie będzie.

- Tego typu rozwiązanie było już stosowane w innej części wiaduktu i nie przyniosło oczekiwanego efektu - tłumaczy zastępca prezydenta Kutna Jacek Boczkaja.

Ale to nie oznacza, że problem nie zostanie zażegnany. Jak zapewnia Boczkaja, planowany jest montaż specjalnej siatki, która uniemożliwi dostęp ptakom do konstrukcji wiaduktu. Tyle tylko, że to dość kosztowna inwestycja.

- Jednak z uwagi na znaczny koszt zamocowania tego typu siatki, prace te zostaną uwzględnione do wykonania w budżecie na 2020 rok - dodał wiceprezydent.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE