Reklama

Gorące obrady komisji rewizyjnej

Opublikowano:
Autor:

Gorące obrady komisji rewizyjnej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Radni powiatowi z komisji rewizyjnej pochylili się nad skargami dotyczącymi spółki wodnej w Dobrzelinie oraz dyrektora Zespołu Szkół w Żychlinie. Mówili też o kontroli, którą prowadzą w Powiatowym Urzędzie Pracy. W sprawie skargi dotyczącej nieprawidłowości w związku z przeprowadzoną likwidacją spółki wodnej w Dobrzelinie komisja rewizyjna uznała, że trzeba ją rozpatrywać w dwóch aspektach.

- Jeżeli chodzi o zarzuty związane z nieprawidłowościami przy likwidacji spółki przez walne zgromadzenie są one bezzasadne, gdyż zgromadzenie miało prawo podjąć suwerenną decyzję w tej sprawie - zauważył przewodniczący komisji Zbigniew Filipiak (KO).

Inaczej wygląda drugi aspekt skargi dotyczący braku nadzoru zarządu powiatu nad likwidowaną spółką. W tej kwestii radni uznali, że zarząd powiatu nie podjął odpowiednich kroków, by nadzorować odpowiednio ten proces.

Na wniosek radnego Marka Materki (SLD) władze powiatu dokładnie przyjrzą się działaniom wszystkich spółek wodnych na terenie powiatu kutnowskiego. Radni zobowiązali się również do pomocy zlikwidowanej spółce w celu umorzenie jej długów.

Członkowie komisji będą dalej zajmować się skargą na dyrektora Zespołu Szkół w Żychlinie. W tym celu rajcy udadzą się do placówki.

- To poważna sprawa. Uważam, że trzeba dokładnie przyjrzeć się jak działa ta szkoła - mówił radny niezależny Jacek Gałka.

Do komisji dotarło również pismo od związku zawodowego pielęgniarek i położnych w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym, który domaga się weryfikacji korespondencji prezesa Andrzeja Musiałowicza z zarządem powiatu w sprawie zaległych 4,5 mln zł z funduszu socjalnego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE