Reklama

Reklama

"Grabski" poznawał wspólne dziedzictwo kulturowe

Opublikowano: pon, 19 paź 2015 12:02
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia We wtorek , 13 października, uczniowie klasy I TL z Zespołu Szkół Nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie odbyli spacer po Kutnie śladami Żydów Kutnowskich. Pan Stanisław Wojdecki, nauczyciel historii i przewodnik TPZK poprowadził ciekawą lekcję historii, uświadamiając uczestnikom spaceru jak duży wpływ na rozwój miasta miała nacja żydowska.Młodzież realizuje projekt "Poznajemy wspólne dziedzictwo kulturowe" wspólnie z TPZK. Projekt jest dofinansowany przez prezydenta miasta Kutno.

Reklama

15 października 10-osobowa grupa uczniów z klasy I TL pod opieką Haliny Sankowskiej sprzątała cmentarz żydowski w Kutnie. Nekropolia, która jest miejscem pochówku Żydów kutnowskich, została założona w 1793 r.. W 1943 r. zniszczona przez nazistów, po wojnie bezczeszczona i dewastowana, obecnie jest często miejscem zachowań nielicujących z powagą cmentarza. Nie ma tu już macew, ale o tragicznej historii przypomina napis umieszczony w języku polskim i hebrajskim na kamiennych tablicach - pomniku poświęconym pamięci Żydów z Kutna.

W ramach realizowanego wspólnie z TPZK projektu dofinansowanego przez Prezydenta Miasta Kutno "Poznajemy wspólne dziedzictwo kulturowe" uczniowie naszej szkoły będą cyklicznie sprzątać ten teren.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)