Reklama

Reklama

Pożar na cmentarzu w powiecie kutnowskim. Ponad godzinę walczyli z żywiołem [ZDJĘCIA]

Opublikowano: sob, 19 mar 2022 12:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do niebezpiecznego pożaru doszło na cmentarzu parafialnym w Strzegocinie. Ogień pojawił się w kontenerze na śmieci, skąd rozszerzył się na trawę znajdującą się w pobliżu. To jednak nie jedyne podobne zdarzenie tego dnia.

Reklama

Pożar na cmentarzu w Strzegocinie. Na miejscu dwa zastępy straży pożarnej

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie 18 marca około godz. 17:40. 

Na miejsce zadysponowano zastępy OSP Strzegocin oraz OSP Leszczynek. Druhowie relacjonowali swoje działania w mediach społecznościowych.

- Nasze działania polegały na podaniu jednego prądu wody w miejsce pożaru oraz przegarnięciu pogorzeliska. Ze względu na bardzo duże zadymienie nasi strażacy musieli pracować w aparatach ochrony dróg oddechowych – informują druhowie OSP Leszczynek. 

Działania gaśnicze zakończyły się około godz. 19:00. 

Niestety, to nie jedyny pożar do jakiego doszło wczoraj w naszym powiecie. Tuż po godz. 22:00 zastęp OSP Krośniewice został zadysponowany do pożaru trawy w miejscowości Franki (gmina Krośniewice). Warto wspomnieć, że ryzyko wystąpienia tego typu pożarów będzie w najbliższych dniach naprawdę duże. 

- Niestety, w zasadzie niemal bezśnieżna zima wraz z następującym po niej ekstremalnie suchym marcem nieubłaganie będzie prowadzić do wzrastającego zagrożenia pożarowego w naszych lasach. Sytuacja wczesną wiosną jest o tyle niebezpieczna, gdyż wciąż pokutuje w wielu gospodarstwach domowych przekonanie o konieczności wiosennego wypalania traw na łąkach i polanach – podkreślają Łowcy Burz Łódzkie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy