Reklama

Grube miliony na elektryczne autobusy. Miasto nie skorzysta, ale...

Opublikowano:
Autor:

Grube miliony na elektryczne autobusy. Miasto nie skorzysta, ale... - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Aż 168 mln złotych na elektryczne autobusy i budowę stacji ładowania ma zamiar wydać Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W związku z tą inwestycją lokalne władze mogą starać się o dofinansowanie na ich zakup. Czy to oznacza, że na kutnowskie ulice wyjedzie niebawem elektryczna flota?

Dofinansowanie z funduszu przyznane będzie w ramach programu "Gepard" dotyczącego bezemisyjnego transportu publicznego - będzie ono przydzielane w formie dotacji oraz preferencyjnych pożyczek. Szansę na skorzystanie z nich mają przedsięwzięcia dotyczące nie tylko zakupu nowych autobusów elektrycznych - dotacje obejmują także szkolenia kierowców. Z dofinansowania skorzystać mogą jednostki samorządu terytorialnego liczące do 100 tys. mieszkańców. Jednakże władze Kutna akurat z tego dofinansowania nie skorzystają. Dlaczego?

- Informujemy, że Miasto Kutno nie deklaruje chęci skorzystania z ww. dofinansowania ze względu na realizację projektu unijnego "Poprawa stanu publicznego transportu zbiorowego Miasta Kutno poprzez zakup autobusów niskoemisyjnych oraz modernizację infrastruktury transportowej" - informuje Biuro Prasowe UM Kutno.

Jak czytamy w treści dokumentu, celem projektu jest "przejście na gospodarkę niskoemisyjną w zakresie transportu zbiorowego oraz stworzenie sprawnego i bezpiecznego systemu publicznego transportu zbiorowego o wysokiej jakości świadczonych usług, spełniającego standardy unijne w zakresie ochrony środowiska na obszarze Gminy Miasto Kutno oraz gmin Kutno, Krzyżanów, Oporów, Krośniewice i Strzelce".

Co najważniejsze - jego realizacja polegać będzie m.in. na zakupie 6 autobusów elektrycznych.

- Elektrycznych autobusów w Kutnie spodziewamy się w roku 2019. Zanim je otrzymamy, musimy przygotować całą infrastrukturę i bazę - informował pod koniec ubiegłego roku Jacek Sikora, prezes MZK w Kutnie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE