Reklama

Reklama

Gry miejskie: przemaszerowali szlakiem dwóch kultur

Opublikowano: czw, 8 paź 2015 14:26
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W ramach IX Festiwalu im. Szaloma Asza Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zorganizowała dziś gry miejskie pn. "Szlakiem dwóch kultur". W szranki stanęło ze sobą 5 drużyn z kutnowskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w 5-osobowych składach. W zabawie udział wzięły: I LO im. gen. Henryka Dąbrowskiego, Zespół Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego, Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica, Zespół Szkół nr 2 im. Antoniego Troczewskiego oraz Gimnazjum nr 1.

Reklama

Każda z drużyn składała się z 5 członków: 4 uczniów pod wodzą opiekuna. Uczestnicy mieli do przebycia wyznaczoną trasę: od biblioteki przez szkołę żydowską, synagogę, dom Szaloma Asza, Muzeum Regionalne i cmentarz żydowski, podczas której za zadanie mieli zebrać informacje dotyczące kultury żydowskiej oraz życia Szaloma Asza.

Kolejnym wyzwaniem, jakie czekało na śmiałków był test wiedzy o wybitnym żydowskim pisarzu. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja. Jak zapowiadają organizatorzy, żaden z uczestników nie opuści biblioteki z pustymi rękami. Nagrodę główną zgraną jednak tylko najlepsi, a tą jest wejściówka na słynny spektakl "Skrzypek na dachu" w wykonaniu Teatru im. Estery Rachel i Idy Kamińskich.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)