Reklama

Gwarancja bezpieczeństwa od Cisco. Sprawdź możliwości firewalli

Opublikowano:
Autor:

Gwarancja bezpieczeństwa od Cisco. Sprawdź możliwości firewalli - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zagrożenie cyber atakiem staje się coraz bardziej realne. Jedno jest pewne, nie możemy pozostawić naszego komputera bez stosownego zabezpieczenia. Czym właściwie jest Firewall i czy w ogóle warto go mieć?//

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo w sieci powinniśmy być ostrożni. Wiele firm antywirusowych, oferuje nam swój najlepszy pakiet zabezpieczeń, w którym jedną z proponowanych funkcji jest ochrona firewall. Dlatego na naszym celowniku znalazła się gwarancja bezpieczeństwa od Cisco. Czy oferowany produkt jest w pełni skuteczny? Czy firmy bez problemu poradzą sobie z jego użytkowaniem?

Otóż firewall jest to swoista zapora, której zadaniem jest blokowanie nieautoryzowanej emisji danych z lub do prywatnej sieci. Ponadto niweluje ryzyko włamania się hakerów do naszego komputera z zewnątrz. Kolejną ważną funkcją jest zabezpieczenie szkodliwego oprogramowania. A co, jeśli nie zainwestujemy w taką zaporę? Odpowiedź może być tylko jedna. Takim zachowaniem ułatwiamy działania zmierzające do prób włamań. Tym samym powstaje zagrożenie utraty osobistych danych. Funkcje zapory i ochrony danych osobowych zyskują na wartości zwłaszcza teraz, gdy tak często korzystamy ze sklepów internetowych oraz bankowości online.

Firewall Cisco ukierunkował swoją ofertę przede wszystkim do klientów biznesowych i firm. Proponowane rozwiązania pozwalają na łatwą kontrolę oraz zabezpieczanie firmowej sieci. Niewątpliwie gwarancja bezpieczeństwa od Cisco niesie ze sobą wiele korzyści. Jak najprościej je sklasyfikować? W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę, że dzięki temu systemowi możemy zwiększyć produktywność pracowników. Spytacie jak to możliwe? Otóż firewall Cisco zapobiega pewnym aktywnościom w sieci i jednocześnie blokuje opcję ściągania na dysk złośliwego oprogramowania. Unikamy przestojów i napraw, czyli po prostu optymalizujemy wydatki. Jednak najważniejszą zaletą firewalla Cisco wydaje się być ochrona dostępu przed osobami nieuprawnionymi. Jest to możliwe głównie przez zastosowanie identyfikacji użytkowników.

Jeśli nasz komputer jest podłączony do Internetu, zawsze będzie on narażony na potencjalne ataki hakerów. Dlatego firewall Cisco wychodzi naprzeciw potrzebom współczesnego klienta i proponuje kolejne rozwiązania zabezpieczeń sieci. Możliwości firewalli są dość zróżnicowane, jednak to od nas zależy, na jakim standardzie bezpieczeństwa danych nam zależy. Zwłaszcza w firmach, gdzie zatrudniamy pracowników tego rodzaju ochrona jest wskazana. Konsekwencje ściągania nielegalnych aplikacji czy wyświetlania filmów mogą być różne. Przede wszystkim wymienia się tu stratę pieniędzy oraz zainfekowane komputery. Rozwiązanie tego problemu w gruncie rzeczy jest proste. Wystarczy zainwestować w konkretny firewall i sprawdzić czy faktycznie gwarantuje on bezpieczeństwo naszych komputerów.

Obecnie często używany jest Cisco ASA, który charakteryzuje się znacznie wyższą wydajnością aniżeli firewall programowy. Nie może być wyłączony przez złośliwe oprogramowanie, ani też przez działania człowieka. Bez względu od poziomu zasobów, które są dostępne na konkretnym serwerze, ochrona jest wciąż aktywna.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE