Reklama

Hubert Witczak siódmym zawodnikiem Mistrzostw Polski Młodzików w Judo

Opublikowano:
Autor:

Hubert Witczak siódmym zawodnikiem Mistrzostw Polski Młodzików w Judo - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W miniony weekend na matach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Młodzików w Judo.Bardzo dobrze spisał się w najważniejszej imprezie sezonu zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Ippon'' MDK Kutno - Hubert Witczak, który po stoczeniu pięciu emocjonujących walk został sklasyfikowany na punktowanym VII miejscu.

O wysokim poziomie sportowym imprezy świadczy fakt, iż spośród dziesięciu judoków reprezentujących kluby naszego województwa, tylko dwóch uplasowało się na miejscach punktowanych.

Jednym z nich był Hubert, który w pierwszej rundzie pokonał wysoko na punkty (waza-ari i yuko) bardzo dobrego zawodnika z Juvenii Wrocław Piotra Kopcia. W kolejnej spotkał się z Mateuszem Wiśniewskim (Gwardia Bydgoszcz), którego pokonał przed czasem po efektownym rzucie. Trzecią walką był już ćwierćfinał, w którym nasz reprezentant trafił na głównego faworyta tej kategorii wagowej - Łukasza Wysockiego z klubu Feniks Bytom. Po bardzo emocjonującej walce przegrał na punkty uzyskując jednak prawo walk w rundzie repasażowej. Następnym rywalem Huberta był Jakub Malinowski (Winner Wrocław), który już po 15 sekundach walki został pokonany przez ippon. Niestety w ostatniej potyczce, która dzieliła kutnianina od strefy medalowej uległ Dawidowi Hypcie z klubu AKS Strzegom.
VII miejsce Mistrzostw Polski jest największym jak dotychczas sukcesem Huberta.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE