Reklama

Reklama

I kwesta na krośniewickim cmentarzu

Opublikowano: pon, 2 lis 2015 09:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Krośniewicka nekropolia dołączyła w tym roku do miejsc, w których kwestowano na ratowanie starych, zabytkowych nagrobków. Inicjatorami zbiórki byli Julita Szczepankiewicz i Grzegorz Dębski.Pierwsza kwesta na cmentarzu parafialnym w Krośniewicach odbyła się wczoraj w godzinach 9-16. Została zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej. W imieniu stowarzyszenia zbiórkę przeprowadzili jej członkowie i sympatycy: Julita Szczepankiewicz, Grzegorz Dębski, Bożena Maślana, Anna Chmielecka i Agnieszka Wojciechowska.

Reklama

Do grona osób kwestujących dołączyli: burmistrz Krośniewic Julianna Barbara Herman, krośniewiccy radni - Marek Smolczewski, Wojciech Wolniewski, Paweł Górnik, Gracjan Wiśniewski i Andrzej Konwerski oraz dyrektorzy krośniewickich instytucji oświatowych - Anna Banasiak dyrektor SP nr 1 w Krośniewicach, Zbigniew Kacprowicz wicedyrektor SP nr 1 w Krośniewicach, Katarzyna Mizołek wicedyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Krośniewicach, Małgorzata Przygodzka dyrektor GCKS i R w Krośniewicach, Jadwiga Jóźwiak dyrektor Przedszkola Miejskiego w Krośniewicach. Wolontariuszami byli również nauczyciele: Roma Kłopska, Małgorzata Stasiak, Elżbieta Jędrzejczak, Hanna Nowak, Aleksandra Grzelak , Waldemar Herłaziński, Tomasz Sobczak (SP nr 1 w Krośniewicach), Agnieszka Bojanowska, Justyna Łuczak , Beata Sochala i Tomasz Szczygieł (ZS nr 1 Krośniewicach), Renata Zemło i Katarzyna Jaworska ( Przedszkole Miejskie w Krośniewicach) Hanna Lewandowska (Katolicka Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi w Zalesiu) oraz instruktor GCKSiR w Krośniewicach Jolanta Zagajewska. Kwestującym często towarzyszyli członkowie rodzin.

Zebrane pieniądze zostały przeliczone komisyjnie w siedzibie TPZK. W sumie zebrano 4127,11 zł. Kwota zostanie wpłacona na osobne subkonto utworzone dla krośniewickiej kwesty. W najbliższym czasie komitet społeczny podejmie decyzję, który grób na cmentarzu w Krośniewicach zostanie poddany renowacji. Kwestującym dopomogła ładna pogoda zachęcająca do spaceru oraz przekonanie społeczności lokalnej co do słuszności tej inicjatywy.

- Wiele osób podchodziło do kwestujących i wyrażało zadowolenie, że również na cmentarzu w Krośniewicach zbieramy pieniądze na ratowanie zabytkowych nagrobków - mówi J. Szczepankiewicz członek TPZK koordynator krośniewickiej zbiórki. - Mieszkańcy wskazywali również groby, które warto otoczyć opieką- dodaje J. Szczepankiewicz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)