Reklama

Reklama

I love Budapest… ZS Byszew w Budapeszcie

Opublikowano: śr, 10 cze 2015 12:53
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W dniu 01 czerwca 2015 roku uczniowie Zespołu Szkół w Byszewie wyruszyli na czterodniową wycieczkę na Węgry. Droga była długa i męcząca, jednak warto było troszkę się pomęczyć dla widoków i zabytków, które uczniowie mogli podziwiać na miejscu. Program wycieczki był bardzo bogaty w atrakcje. Uczestnicy wyjazdu zwiedzali zarówno Budę jak i Peszt.

Reklama

Swoją przygodę z Budapesztem uczniowie rozpoczęli od strony Pesztu. Drugiego dnia wycieczki dzieci zwiedzały m.in. Tropikarium, Parlament, Bazylikę Św. Stefana oraz wiele innych istotnych zabytków tej części miasta. Ponadto zwiedzili oni również znajdującą się w środku Budapesztu wyspę Św. Małgorzaty. Wyspę dzieci zwiedzały, specjalną ciuchcią turystyczną, która dociera do najważniejszych obiektów takich jak Pomnik połączenia Budy i Pesztu, Narodowego Basenu Pływackiego, Ruin Klasztoru Franciszkanów itp. Ponadto po obiadokolacji uczniowie udali się na rejs po Dunaju, podczas którego mogli podziwiać przepięknie oświetlony Budapeszt z nieco innej perspektywy.

Kolejny dzień był najbardziej intensywnym i gorącym punktem wycieczki. W temperaturze +35 st. dzieci udały się najpierw na Wzgórze Gellerta a następnie na Wzgórze Zamkowe gdzie oprócz przepięknych zabytków mogły także podziwiać niesamowite panoramy miasta z różnych perspektyw. Obserwowali oni również zmianę warty przed pałacem prezydenckim, po czym udali się na spacer po Starym Mieście a następnie metrem na Plac Bohaterów.

W drodze powrotnej uczestnicy wyjazdu odwiedzili jeszcze Muzeum Marcepana w Szentendre, ruiny twierdzy w Visegradzie z przepiękną panoramą zakola Dunaju oraz największą budowę sakralną na Węgrzech.

Dzieci nie tylko podziwiały zabytki ale także miały okazję zapoznać się z ich historią, którą usłyszeli z ust przewodnika Łukasza.

Jednak wszystko co dobre szybko się kończy i mimo ogromu atrakcji nadszedł czas powrotu do domu. Uczniowie choć zmęczeni jednak zdrowi i bardzo zadowoleni wrócili do swych najbliższych bogatsi o nowe przygody, znajomości oraz wiedzę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)