Reklama

I miejsce dla Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 29 marca Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej uczestniczył w Wielkanocnych Spotkaniach z Folklorem - łobeska Baba Wielkanocna 2015.Głównym celem przeglądu było kultywowanie tradycji zwyczajów ludowych, poznawanie kultur wielu regionów Polski oraz innych krajów. Ponadto pielęgnowanie polskości, świadomości kulturowej społeczeństwa, integracja zespołów folklorystycznych kochających taniec, muzykę i śpiew.Występy różnych zespołów ludowych z kraju i zagranicy sprzyjają wymianie kulturalnej oraz niosą radość i stwarzają doskonałą okazję do nawiązywania nowych znajomości i wymiany doświadczeń.

ZPiTZK zaprezentował się w dwóch kategoriach - Zespoły Pieśni i Tańca - gdzie zaprezentował suitę taneczną z naszego regionu kutnowskiego z towarzyszeniem kapeli w barwnych strojach "Na kutnowskich łąkach muzykanty grają", za co zdobył wielki aplauz i uznanie wśród uczestników przeglądu i publiczności oraz w kategorii – kapele ludowe.

Kryteriami oceny występu były – dobór repertuaru i jego zgodności z regionem, autentyczność regionalna stroju, opracowanie muzyczne i skład instrumentalny kapeli, technika wykonywania tańców oraz ogólny wyraz artystyczny.

- Jesteśmy ogromnie dumni i szczęśliwi że otrzymaliśmy I nagrodę i wyróżnienie dla naszej kapeli i zostaliśmy znowu docenieni w innym zakątku naszego kraju – tym razem w miejscowości Łobez w woj. zachodniopomorskim, blisko Szczecina, gdzie godnie reprezentowaliśmy i promowaliśmy nasze miasto KUTNO, a dodatkowo, że poznaliśmy wspaniałych ludzi którzy mają wspólną z nami pasję – miłość do folkloru, którzy nas podziwiali za to co robimy, dla których jak mówią jesteśmy inspiracją i motywacją do dalszego działania mimo upływających lat - podkreślają członkowie ZPiTZK.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE