Reklama

Reklama

I Rajd Czytelniczy “Gdzie jest biblioteka?”

Opublikowano: czw, 14 maj 2015 10:01
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia I Rajd Czytelniczy z okazji obchodów Tygodnia Bibliotek 2015 zorganizowały Biblioteka Pedagogiczna w Kutnie (Agnieszka Mikołajczyk) oraz Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie (Izabela Smolarek). Akcja odbyła sie 13 maja. Uczestniczyły w niej trzyosobowe drużyny z klas szóstych. Uczestnicy poznali różne typy bibliotek w naszym mieście (szkolne, wyższych uczelni, publiczną i pedagogiczną). Dowiedzieli się ile jest bibliotek w naszym mieście (najwięcej, bo ponad 15 jest bibliotek szkolnych), dla kogo są przeznaczone, jakie posiadają zbiory, jak są ułożone i w jaki sposób z nich korzystać.

Reklama

Na trasie rajdu znalazły się: Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie, Biblioteka Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie, Biblioteka I Liceum Ogólnokształcącego im. Generała Jana Henryka Dąbrowskiego, Biblioteka Wyższej Szkoły Gospodarki Krajowej w Kutnie, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Kutnie, Archiwum Państwowe w Płocku Oddział w Kutnie, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Łodzi im. Tadeusza Kotarbińskiego Filia w Kutnie.

Bibliotekarze i nauczyciele bibliotekarze bibliotek szkolnych opowiadali o różnych działaniach podejmowanych przez kutnowskie biblioteki dla swoich czytelników.

Uczniowie poznali też Archiwum Państwowe w Płocku Oddział w Kutnie - instytucję zajmującą się gromadzeniem, naukowym opracowaniem i udostępnianiem mieszkańcom powiatu różnego rodzaju dokumentów, będących źródłem do badań historii regionu czy rodziny.

Podczas rajdu, na przygotowanych przez organizatorów pamiątkowych dyplomach z mapą i zaznaczonymi lokalizacjami odwiedzanych instytucji, uczestnicy zbierali biblioteczne pieczęcie. Na zakończenie w Bibliotece Pedagogicznej uczniowie wzięli udział w krótkim quizie sprawdzającym znajomość zdobytej wiedzy o odwiedzanych bibliotekach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)