Reklama

Idą zmiany w 500 plus. Już od lipca rodzice nie będą musieli...

Opublikowano:
Autor:

Idą zmiany w 500 plus. Już od lipca rodzice nie będą musieli... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ułatwienie dla beneficjentów rządowego programu "Rodzina 500 plus" przynieść mają zmiany terminu rozliczeniowego, które zaczną obowiązywać wraz z 1 lipca. O co dokładnie chodzi?

Przypomnijmy, że zgodnie z ustawą z 26 kwietnia 2019 roku, 500 plus otrzymują wszystkie dzieci, także te pierwsze w rodzinie. Do tej pory rodzice musieli składać wniosek o wypłatę świadczenia, już niebawem ma się to jednak zmienić.

Od 1 lipca wszystkie wnioski, które złożono po 30 września 2019 są bowiem ważne aż do 31 maja 2021 roku - przez dwa lata, nie, jak dotychczas, przez rok od daty złożenia. Oznacza to, że beneficjenci, którzy otrzymują już świadczenie, nie muszą w tym roku skłądac wniosku o przyznanie 500 plus. Wynika to z faktu, że od 2021 roku nowym terminem rozliczeniowym 500 plu będzie to 1 czerwca, co sprawia, że świadczenia prorodzinne i socjalne będą rozliczane w tym samym terminie, ułatwiając tym samym pracę ośrodków pomocy społecznej.

Wniosek o 500 plus można składać: w formie papierowej w ośrodku pomocy społecznej właściwym dla naszego miejsca zamieszkania; elektronicznie za pośrednictwem paltformy empatia; drogą pocztową.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE