Reklama

Ile dostają pracownicy kutnowskich szkół? „Powinni zarabiać więcej”

Opublikowano:
Autor:

Ile dostają pracownicy kutnowskich szkół? „Powinni zarabiać więcej” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jakiś czas temu informowaliśmy o pomyśle podwyżek dla pracowników szkół podległych Urzędowi Miasta w Kutnie. Bardzo możliwe, że taka koncepcja wkrótce zostanie zrealizowana. Sprawa dotyczy pracowników obsługi i administracji. Ile w tej chwili zarabiają?

Z pomysłem podwyżek wyszedł radny, Robert Małachowski. Radny prosił o przyjrzenie się sytuacji zwykłych pracowników, takich jak woźne, sekretarki czy konserwatorzy, a nie nauczyciele. Przytaczał fragment kodeksu pracy, który mówi:

- Wynagrodzenie za pracę powinno być tak ustalone, aby odpowiadało w szczególności rodzajowi pracy i kwalifikacjom wymaganym przy jej wykonywaniu, a także uwzględniało ilość i jakość świadczonej pracy. Mając to na względzie i analizując problemy zgłaszane często do mnie przez pracowników administracji i obsługi dotyczące ich wynagrodzenia zasadniczego należy wskazać, iż w związku z koniecznością wyrównania wynagrodzeń do minimalnej płacy krajowej wynagrodzenia tych pracowników ulegają nadmiernemu spłaszczeniu – pisze w swojej interpelacji Robert Małachowski.

Radny wnioskuje więc o rozpatrzenie możliwości podwyższenia płacy zasadniczej bez uwzględnienia dodatku stażu pracy.

Do uwag Roberta Małachowskiego odnosił się magistrat. Zbigniew Wdowiak, zastępca prezydenta, informował, że urzędnicy pracują nad ustaleniem wysokości wynagrodzeń dla pracowników administracji i obsługi, zatrudnionych w żłobku, przedszkolach i szkołach podstawowych, których organem prowadzącym jest Miasto Kutno.

- Celem prowadzonych analiz jest stworzenie takiego systemu wynagrodzenia tej grupy pracowników, aby je trwale ustabilizować. Nowe regulacje obowiązywać będą od 1 lipca br. - informował Zbigniew Wdowiak.

Sprawa ma swój dalszy ciąg. Niedawno kolejny radny, Rafał Jóźwiak, zapytał władze Kutna, jakie wynagrodzenie otrzymają niepedagogiczni pracownicy szkół i przedszkoli, których organem prowadzącym jest Miasto Kutno. Odpowiedzi udziela Zbigniew Wdowiak.

- Według stanu na 31 grudnia 2017 roku, uprzejmie informuję, iż średnie wynagrodzenie pracownika niepedagogicznego zatrudnionego w pełnym wymiarze czasu pracy na koniec 2017 roku wyniosło 2,434,43 zł brutto, w tym pracownika administracji – 3,313,63 zł, a pracownika obsługi – 2,241,10 zł – informuje pisemnie Zbigniew Wdowiak.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE