Reklama

Ile wydaliśmy w strefie parkowania? Setki tysięcy w kasie miasta

Opublikowano:
Autor:

Ile wydaliśmy w strefie parkowania? Setki tysięcy w kasie miasta - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W ubiegłym tygodniu ogólnopolskie media informowały o podpisanej przez Prezydenta RP ustawie o partnerstwie publiczno-prywatnym. W dużym skrócie oznacza to tyle, że samorządy będą mogły podwyższyć opłatę za pierwszą godz. parkowania nawet do niemal 10 zł. W Kutnie ceny za postój są póki co takie same i w ciągu roku opiewają na kwotę kilkuset tysięcy.

Nowe przepisy dadzą lokalnym władzom możliwość podniesienia opłaty za parkowanie nawet do 9,45 zł. Jest to jednak opłata za pierwszą godzinę, teraz maksymalna stawka wynosi 3,15 zł. W Strefach Płatnego Parkowania samorządy będą miały większą swobodę w kształtowaniu opłat - nawet tych za mandaty. Obecnie maksymalna ich wysokość wynosi 50 zł, ale ustawa przewiduje podniesienie kwoty ponad czterokrotnie, bo do 210 zł.

U nas na szczęście kwoty za postój w płatnej strefie są niższe. Opłata minimalna wynosi 50 gr za 20 min, zaś za godzinę musimy zapłacić 1,30 zł. Tyle samo też kosztuje wykup biletu na każde kolejne 60 min.

W ubiegłym roku do budżetu miasta z opłat uiszczanych w ramach korzystania z płatnej strefy wpłynęło dokładnie 200 518,99 zł. W pierwszym półroczu tego roku natomiast widać już tendencję wzrostową.

- Dochody z tytułu funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania, pomniejszone o wydatki z tytułu obsługi SPP, w I półroczu wynosiły 113.941,87 zł - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kutno.

Jak myślicie, to dużo czy mało?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE