Reklama

Reklama

IMGW: ostrzeżenia przed oblodzeniem na drogach w powiecie kutnowskim

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: PAP

IMGW: ostrzeżenia przed oblodzeniem na drogach w powiecie kutnowskim - Zdjęcie główne

foto PAP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed oblodzeniem dla 14 województw; wyjątkiem są województwa zachodniopomorskie i lubuskie oraz część woj. wielkopolskiego i pomorskiego. Dla kilku województw wydano alerty dotyczące opadów śniegu.

Reklama

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem wydano dla województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, lubelskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego i części województwa wielkopolskiego.

Alerty przed oblodzeniem zaczną obowiązywać w niedzielę wieczorem, a w niektórych miejscach w nocy, i potrwają do poniedziałkowego poranka.

Natomiast ostrzeżenia przed opadami śniegu wydano dla województw podkarpackiego i lubelskiego, a także dla przeważającej części województw: małopolskiego, południowej i zachodniej części dolnośląskiego oraz dla południowych powiatów śląskiego.

Według IMGW najwięcej śniegu może spaść wieczorem i nadchodzącej nocy na terenach górskich w województwach podkarpackim i małopolskim, gdzie prognozuje się przyrost pokrywy śnieżnej od 5 do 15 cm. Takie same wartości są spodziewane w województwie śląskim w powiatach: żywieckim, bielskim i cieszyńskim.

Na wyżej położonych obszarach województwa dolnośląskiego - w powiatach: kłodzkim, wałbrzyskim, kamiennogórskim, jeleniogórskim, lwóweckim i lubańskim, może natomiast spaść od 5 do 10 cm śniegu. Z kolei w województwie lubelskim, od godz. 15 w niedzielę do godz. 6 w poniedziałek, może spaść od 5 do 8 cm śniegu.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Sytuacja w powiecie kutnowskim

Dla powiatu kutnowskiego dziś od godz. 20:00 do jutra do godz. 09:00 prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu i deszczu ze śniegiem powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -4°C do -2°C, temperatura minimalna przy gruncie około -6°C.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy