Reklama

Informator: Co w weekend?

Opublikowano:
Autor:

Informator: Co w weekend?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Piękna pogoda i sporo atrakcji - tak zapowiadają się najbliższe 3 dni w naszym mieście i regionie. Gdzie warto się wybrać?

Imprezowanie startuje już dziś. O godz. 17 na Stadionie Miejskim w Kutnie rozpoczyna się bowiem koncert pn. Kocham Wolność. Na scenie zaprezentują się kolejno Chłopcy z Placu Broni, Róże Europy i Kamil Bednarek.

Jutro natomiast (sobota) o godz. 12:30 spod gmachu Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie rusza rajd rowerowy w ramach VII edycji Odjazdowego Bibliotekarza. W tym roku na wszystkich amatorów dobrej i aktywnej zabawy na świeżym powietrzu czekają: zwiedzanie Hodowli Roślin Strzelce, konkursy czy też ognisko z pieczeniem kiełbasek. Trasa rajdu: Kutno - Strzelce - Wola Raciborowska - Kutno. Powrót do Kutna planowany jest na godz. 17.00

Aby spędzić ten dzień w rodzinnej atmosferze, koniecznie wybierzcie się do Gołębiewa Starego na festyn i/albo na piknik do SP nr 1 w Kutnie. Pierwsza impreza rozpoczyna się o godz. 14 w Gołębiewie Starym na terenach rekreacyjnych przy przedszkolu, natomiast druga o godz. 16 na kompleksie sportowym na terenie „Jedynki”. Atrakcji z pewnością nie braknie.

Trochę kultury zażyjemy natomiast w CTMiT, gdzie o godz. 18 odbędzie się premiera spektaklu „Nieporadnik” przygotowanego przez Grupę Teatralną „od jutra”. Druga premiera będzie miała miejsce o tej samej porze i w tym samym miejscu w niedzielę.

Największą imprezą tego dnia niewątpliwie będzie Rock&Rose Fest Kutno. Na scenie przy ul. Józefów wystąpią: Venom Inc, Embrional, Quo Vadis, Pandemonium, IGNEA, Straight Hate i Leshy. Zaczynamy o 14:00.

Niedziela również nie będzie należała do najnudniejszych. W Krzyżanowie odbędzie się II edycja Jarmarku Folkloru Polski Centralnej. Jarmark startuje o godz. o godz. 13.40 i rozpocznie go korowód uczestników festiwalu sprzed siedziby Urzędu Gminy w Krzyżanowie do sceny plenerowej na terenach rekreacyjnych przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu, gdzie po uroczystym otwarciu festiwalu odbędą się prezentacje artystyczne przybyłych grup. Finałem imprezy będzie integracyjna potańcówka „Na folkową nutę” z Kapelą Ludową Okowita z Gminy Kutno.

Na dokładkę w Oporowie nad stawami zorganizowano festyn rodzinny. Wspólna zabawa rozpoczyna się o godz. 14. Atrakcje dla dzieci i dorosłych gwarantowane.

A Wy gdzie spędzicie ten weekend?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE