Reklama

Innowacyjne nauczanie j. obcych w ZS nr 1 w Krośniewicach

Opublikowano:
Autor:

Innowacyjne nauczanie j. obcych w ZS nr 1 w Krośniewicach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zwycięski projekt Zespołu Szkół nr 1 w Krośniewicach został zgłoszony do Kuratorium Oświaty w Łodzi jako innowacja pedagogiczna. Jest on realizowany przez uczniów z klas I-II gimnazjum w roku szkolnym 2014/2015. Placówka otrzymała 11 urządzeń SITA i materiały do nauki języków, niezbędne do realizacji projektu a także roczną licencję na bezpłatne korzystanie z metody.

- Na początku tego roku w "Głosie Nauczycielskim" ogłoszona została III edycja konkursu "Lekcje z SITA" dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Wygraną w konkursie były urządzenia oraz materiały do nauki języków obcych naszej firmy. Konkurs był podzielony na dwa etapy. W I części placówki miały odpowiedzieć na pytanie: "Dlaczego to właśnie moja szkoła powinna korzystać z metody SITA do nauki języków obcych?". Nadesłane prace oceniała komisja. Ze wszystkich nadesłanych projektów do drugiego etapu zakwalifikowało się 13 szkół z całej Polski. Ta natomiast polegała na napisaniu projektu, w którym trzeba było przedstawić, jak miałyby wyglądać zajęcia. Zwycięzcą okazał się Zespół Szkół nr 1 w Krośniewicach. W lipcu tego roku było rozstrzygnięcie konkursu, natomiast w sierpniu 10 nauczycieli włącznie z dyrektorem odbyło szkolenie w zakresie prowadzenia zajęć oraz obsługi systemu. Na chwilę obecną z urządzeń korzysta 140 osób, wśród których znajduję się uczniowie gimnazjum oraz liceum, grupa nauczycieli, a także nauka języka niemieckiego dla rodziców - mówiła w rozmowie z naszym reporterem Iwona Kowalewski, przedstawiciel fundatora nagród SITA Sp. z o.o.

Na czym to polega w praktyce i jakie korzyści daje uczniom z Krośniewic metoda SITA?

Uczniowie z Krośniewic przy pomocy urządzenia SITA, które pomaga osiągać stan relaksu, uczą się języka angielskiego, francuskiego i niemieckiego. W stanie relaksu uaktywnia się prawa półkula mózgu człowieka oraz obie półkule lepiej współpracują ze sobą. Powoduje to uruchamianie tzw. długotrwałej pamięci. Ponadto, metoda SITA opiera się również na starannie przemyślanej, specjalnej procedurze uczenia się, która wykorzystuje odkrycia naukowe w zakresie skutecznych technik zapamiętywania informacji.

- Zajęcia prowadzone są w naszej szkole od września, na chwilę obecną są prowadzone pozalekcyjnie. Chętnych na uczęszczanie w nich jest więcej, niż możliwości. Lekcje odbywają się raz w tygodniu i trwają około trzech godzin. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku z tych urządzeń będą mogli korzystać wszyscy uczniowie na zajęciach szkolnych - dodaje Agnieszka Bojanowska, nauczyciel j. angielskiego w ZS nr 1 w Krośniewicach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE