Reklama

"Ja i... ja" - wernisaż wystawy Danuty Jopek w KDK

Opublikowano:
Autor:

"Ja i... ja" - wernisaż wystawy Danuty Jopek w KDK - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Dyrektor Kutnowskiego Domu Kultury oraz Kurator Galerii "Okno na sztukę" zapraszają na wystawę malarstwa Danuta Joppek "Ja i... ja". Uroczyste otwarcie wystawy 27 kwietnia o godz. 18:00.

Danuta Joppek uprawia głównie malarstwo, ale w swoim obszernym dorobku ma również rysunki, grafiki i scenografie teatralne. Była kuratorką i organizatorką szeregu wystaw w kraju i za granicą, w tym autorskiego cyklu wystaw zbiorowych „W drodze…”.

W 1989 roku obroniła pracę dyplomową na ASP w Poznaniu, gdzie Jej promotorem był prof. Wacław Twarowski, a rok później ukończyła studia na ASP w Gdańsku; tu opiekunem Jej dyplomu był prof. Włodzimierz Łajming. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i uczestnictwo w trudnych do policzenia wystawach zbiorowych. Kluczowym wydarzeniem w Jej karierze artystycznej była współpraca z André Verdetem i wspólna z nim wystawa „La Peinture et la Poe̒sie à Quatre Mains” w Musée Municipal w Saint-Paul de Vence we Francji. Jej twórczość, określana przez niektórych krytyków jako „abstrakcja liryczna”, stanowiła wielokrotnie inspirację dla poetów i pisarzy.

Wystawę można oglądać do 24 maja 2018 w Kutnowskim Domu Kultury w galerii "Okno na sztukę".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE