Reklama

Jak poprawić bezpieczeństwo na przejściach? Radny PiS ma ciekawy pomysł

Opublikowano:
Autor:

Jak poprawić bezpieczeństwo na przejściach? Radny PiS ma ciekawy pomysł - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Janusz Kołodziejski, radny Prawa i Sprawiedliwości, złożył niedawno interpelację w której wnioskuje o poprawę bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego na przejściach dla pieszych w ścisłym centrum miasta. Mowa m.in. o feralnym przejściu w okolicach poczty przy ul. Wyszyńskiego.

- Zwracam się do Pana Prezydenta z interpelacją w sprawie kilku newralgicznych przejść dla pieszych w ścisłym centrum miasta zlokalizowanych na ulicy Norberta Barlickiego i Tadeusza Kościuszki. Mamy wiele doniesień medialnych o niebezpiecznych zdarzeniach drogowych tj.potrąceniach i wypadkach na przejściach dla pieszych zlokalizowanych na wyżej wymienionych ulicach przy Poczcie Polskiej i przy przystanku autobusowym MZK Barlickiego – pisze J. Kołodziejski.

Radny uważa, że w ostatnich miesiącach niewiele zrobiono w kwestii poprawy bezpieczeństwa. W swoim piśmie wspomina o montażu słupków ograniczających parkowanie w miejscu niedozwolonym w okolicach przejścia dla pieszych w rejonie poczty przy ul. Wyszyńskiego (pisaliśmy o tym TUTAJ).

- W zrealizowanym projekcie z budżetu obywatelskiego, który dotyczył zmiany organizacji ruchu na odcinku od ul. T. Kościuszki do ul. Kard. S. Wyszyńskiego nie wykonano wszystkich elementów, które zostały zaproponowane w celu poprawienia bezpieczeństwa lub też niedostatecznie przemyślano te rozwiązania – pisze radny.

Janusz Kołodziejski wyszedł więc z ciekawą propozycją na uspokojenie ruchu. Chodzi o…

- Podwyższenie omawianych przejść dla pieszych powyżej poziomu jezdni do poziomu chodników, tak jak to zostało zrobione w ostatnim czasie przy Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie, zmusza to auta do zwolnienia przed przejściem. Alternatywą jest opracowanie innej koncepcji która realnie poprawi bezpieczeństwo najmniej chronionych uczestników ruchu drogowego jakim są piesi – stwierdza radny PiS.

Jak Urząd Miasta odniesie się do tej propozycji? Na pewno o tym poinformujemy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE