Reklama

Jak sięgnąć po środki na Zamek? Powołano do tego specjalny zespół w Starostwie

Opublikowano:
Autor:

Jak sięgnąć po środki na Zamek? Powołano do tego specjalny zespół w Starostwie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Po chwili ciszy powraca temat odzyskania Muzeum - Zamku w Oporowie przez Starostwo Powiatowe w Kutnie. Tym razem powołano specjalny zespół, który zajmie się możliwościami pozyskania środków finansowych na wykup nieruchomości.

Zespół będzie składał się z 6 osób bezpośrednio związanych z kulturą, finansami, a także prawem. I tak w skład zespołu wchodzą: przewodniczący - Piotr Łaszewski - Skarbnik Powiatu oraz członkowie: Iwona Kaca - Dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Sportu, Michał Kotkowski - Kierownik Referatu Gospodarki Nieruchomościami, Anna Majewska-Rau - dyrektor Muzeum — Zamku w Oporowie, Wiesława Sobczyk - radca prawny oraz Dorota Wiosetek - radca prawny.

- Zadaniem zespołu jest analiza możliwości złożenia wniosku o udzielenie dotacji celowej w celu pozyskania środków finansowych na nabycie od spadkobierców byłego właściciela, zwróconej nieruchomości, na której znajduje się Muzeum - Zamek w Oporowie – czytamy w zarządzeniu starosty.

Analiza ta ma być gotowa 12 marca – być może to właśnie wtedy okaże się jakie są realne szanse na wykup Zamku. Po tym terminie, w przypadku pozytywnej analizy, zespól przygotuje i złoży wniosek o udzielenie przedmiotowej dotacji w terminie do 28 marca 2018 roku.

Co uda się wypracować zespołowi? Sprawę będziemy monitorować.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE