Reklama

Jak wybrać prezent ślubny? Porady i wskazówki dla wybierających się na wesele

Opublikowano:
Autor:

Jak wybrać prezent ślubny? Porady i wskazówki dla wybierających się na wesele - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Trzymasz w swoich dłoniach zaproszenie na ślub oraz przyjęcie weselne, które odbędzie się po tej pięknej uroczystości? Z jednej strony bardzo się cieszysz, bo uwielbiasz bawić się na weselach. Z drugiej jednak strony, zaczynasz mocno zastanawiać się nad tym, co można byłoby podarować parze nowożeńców.

Pomysł na prezent dla pary młodej

Niektóre pary, które będą ślubować sobie miłość do końca swoich dni, umieszczają na zaproszeniach zabawne wierszyki, w których znajduje się podpowiedź, z jakich prezentów cieszyliby się najbardziej. Niektórzy z nich chcą gotówkę w kopercie, inni sugerują listę prezentów, którą przygotowali specjalnie na tę okazję. Dlatego w takich przypadkach rzeczywiście mamy ułatwione zadanie. Co jeśli, młodzi nie określili się czego potrzebują lub o czym marzą?

Komplet pościeli bądź ręczników wydaje się być bardzo ryzykownym prezentem. Nie wiadomo ilu gości skorzysta z takiej inspiracji i podaruje właśnie tego typu przedmioty. Jeśli to ma być prezent na wesele dla koleżanki, tym bardziej ciężko jest dobrać idealny podarunek, ponieważ nie łączy Cię z nią żadna bliższa więź.

Doskonałym pomysłem będą sprzęty oraz urządzenia, które będą nie tylko świetnej jakości, ale przede wszystkim będą praktycznie wykorzystywane przez wiele lat. Żelazko, ekspres do kawy, mikrofalówka, toster, frytkownica, młynek do kawy – możliwości jest naprawdę bardzo dużo. Warto jednak przed ostatecznym zakupem, jeszcze ostatecznie skonsultować się z parą biorącą ślub. Być może już od dawna mieszkają ze sobą i wszelkiego rodzaju małe AGD nie jest im w ogóle potrzebne?

Własnoręczny prezent ślubny

Inspiracji na oryginalne pamiątki ślubne, można doszukiwać się w sztuce rękodzieła. Zrobione samodzielnie prezenty z pewnością są doskonałym wyróżnikiem na tle innych gości. Jednak pod tym względem warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy posiadamy odpowiednie zdolności manualne, a także czy jesteśmy w stanie dokonać takiego dzieła w określonym czasie.

Tutaj jednak rzeczywiście ciężko jest mówić o jakichkolwiek ograniczeniach, jeśli chodzi o pomysły na oryginalny prezent z okazji ślubu. Ręcznie haftowana pościel, własnoręcznie wykonany na kordonku obrus, namalowany obraz, bądź udekorowana zastawa stołowa. Wszystko tak naprawdę zależy od Twoich umiejętności, a także chęci włożonych w wykonanie własnoręcznej pracy. Zaletą takiego prezentu jest to, że nie ma najmniejszej możliwości, by para młoda otrzymała drugi taki sam podarunek.

Szczęście połączone z wydatkami

Niezależnie, czy zamierzamy parze młodej podarować pieniądze w kopercie, kupić sprzęt do kuchni, bądź wykonać prezent własnoręcznie – w każdej tej sytuacji potrzebny jest odpowiedni budżet finansowy. Zaproszenia na wesela najczęściej są rozdawane na 2-3 miesiące przed terminem uroczystości. Dla niektórych osób jest to wystarczająco dużo czasu, by przygotować się na wydatki związane z weselem. W końcu nie mówimy tylko o kosztach związanych z samym prezentem, ale także o kosztach związanych z dojazdem na miejsce uroczystości, ewentualnym noclegiem, a także zakupieniem nowej kreacji, bądź wizytą u fryzjera.

Czasami bywa tak, że w momencie, kiedy dowiadujemy się o ślubie, jednocześnie mamy uwzględnione już wiele innych wydatków. Jeśli nie chcemy rezygnować ze swoich wcześniejszych planów, ale również zamierzamy wybrać się na wesele, dobrym pomysłem będzie chwilowe podreperowanie swojego budżetu pożyczką online (np. MoneyMan). Dzięki temu możemy wybrać się na ślub oraz przyjęcie weselne, a dopiero później pokryć koszty związane z tą uroczystością.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE