Reklama

Reklama

Jak zaoszczędzić na ekogroszku?

Opublikowano: wt, 24 paź 2017 14:10
Autor:

Jak zaoszczędzić na ekogroszku? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Reklama

Opał z wykorzystaniem ekogroszku jest jedną z najbardziej ekonomicznych i ekologicznych metod ogrzewania pomieszczeń. Warto jednak pomyśleć, co zrobić, by ogrzewanie było jeszcze tańsze.

Izolacja termiczna

Jedną z najważniejszych metod zadbania o ciepło w domu jest odpowiednie zabezpieczenie izolacji termicznej. Szczelne okna i drzwi to zdecydowanie tańsza opcja. Poza kompletną wymianą tych elementów opcją jest również kupienie specjalnych uszczelek, które nie wiążą się z tak dużymi wydatkami.

Dodatkowo, warto jest zadbać o bezpieczeństwo termiczne podłogi, ścian oraz sufitu. W tym przypadku przyda się izolacja z wykorzystaniem styropianu, wełny mineralnej, a także specjalnej masy termicznej. Niestety zadbanie o odpowiednią izolację mieszkania jest często najdroższą opcją zadbania o ciepło w domu.

Odpowiednia temperatura

Niestety w Polsce mamy tendencję do przegrzewania mieszkań. Często ustawiamy wysoką temperaturę, a wietrzenie domu przeprowadzamy bez odpowiedniej regulacji grzejników.

Warto pamiętać, że optymalna temperatura dla standardowych pomieszczeń to 20 stopni Celsjusza, natomiast nieco więcej ciepła powinno występować w łazience (22 - 24 stopnie). Zdecydowanie inaczej wygląda sytuacja w nocy. Idealną temperaturą dla snu jest poziom 17 – 18 stopni.

Podczas dłużej nieobecności w domu warto ustawić zdecydowanie niższy poziom temperatur. Zdecydowanie wystarczająca będzie wartość około 15 stopni. Aż trudno w to uwierzyć, ale taka zmiana poziomu ciepła (w porównaniu ze standardowym użytkowaniem) może oznaczać oszczędność nawet na poziomie 20-30%.

Odpowiedni ekogroszek

Najlepszym terminem zakupu ekogroszku jest oczywiście okres letni. Wówczas możemy zaoszczędzić znaczną kwotę oraz ustalić odpowiedni termin dostawy (bez konieczności oczekiwania w kolejce). Warto również zastanowić się nad kupnem większej ilości opału, hurtowe zakupy mogą się opłacić.

Trzeba korzystać również ze sprawdzonych dostawców oraz odpowiednich produktów, takich jak Ekogroszek Wesoła z Mysłowic. Opał tego typu posiada wysoką wartość grzewczą, a dodatkowo charakteryzuje się bardzo małą ilością odpadów. Jest to produkt dedykowany dla najbardziej wymagających użytkowników.

Przygotowanie do sezonu

Przed okresem zimowym warto dokładnie przejrzeć instalację grzewczą. Raz na 2 – 3 lata warto zlecić specjalistycznej firmie przepłukanie kotła grzewczego. Podczas pierwszych chłodniejszych dni, dobrze jest również sprawdzić, czy grzejniki nie są zapowietrzone. Brak zapewnienia pełnej sprawności grzejnej może nas sporo kosztować, gdyż podnosi koszty nawet o 15 – 20%.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)