Reklama

Jak zostać milionerem? – czyli prawdopodobieństwo wygrania w Totka

Opublikowano:
Autor:

Jak zostać milionerem?  – czyli prawdopodobieństwo wygrania w Totka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W ubiegłym tygodniu trudno było przejść obojętnie obok punktów Lotto, bowiem kolejki były wówczas dłuższe niż zazwyczaj. To wszystko za sprawą wielkiej 20-milionowej kumulacji, o której głośno mówiło się w mediach. Dzisiaj już wiemy, że ta rekordowa w tym roku wygrana przypadła jakiemuś graczowi z Węgrowa, który zapewne do końca życia nie będzie już musiał martwić się o pieniądze.Przy okazji tej wielkiej kumulacji postanowiliśmy sprawdzić, jakie mamy szanse na to, aby dołączyć do grona lotto-milionerów oraz jak często w ogóle padają nagrody.

Ilu lotto milionerów mieszka w Polsce?

Pora na garść statystyk. Ostatnia wielka wygrana otrzymała numer 1105. Oznacza to, że w ciągu dwudziestu lat padło aż tyle milionowych nagród w Polsce w Lotto lub Lotto Plus. W samym tylko 2016 roku do tej pory padło już 16 „szóstek”. Jak trafić kolejną i cieszyć się z dodatkowej gotówki na koncie? Specjalnie dla Was przygotowaliśmy małe zestawienie na temat dostępnych gier liczbowych. Poniżej dowiecie się jakie jest prawdopodobieństwo wygranej w najbardziej popularnych loteriach. Podpowiemy Wam także którą grę najbardziej opłaca się wybrać.

Ulubione gry Polaków

Oczywiście numerem jeden w naszym kraju jest od lat niezmiennie klasyczne Lotto, zwane często „Totolotkiem”. Prawdopodobieństwo trafienia sześciu wylosowanych liczb nie napawa jednak zbytnim optymizmem, bo wynosi niemal 1: 14 milionów. Oznacza to, że aby mieć pewność, że wygramy, musielibyśmy obstawić dokładnie tyle możliwych kombinacji „szóstki” (prawie 14 milionów zakładów). Łatwo obliczyć, że nie jest to zbyt opłacalne. Przy założeniu, że za pojedynczy zakład zapłacimy 3 zł, nasza inwestycja kosztowałaby 42 miliony złotych, czyli dwa razy więcej niż najwyższa dotąd tegoroczna kumulacja.

Trochę łatwiej jest trafić główną nagrodę w Mini Lotto. Sprawdziliśmy, że tutaj rachunek prawdopodobieństwa wynosi dokładnie 1: 850 668. Potwierdzają to wyniki i tabele wygranych, ponieważ średnio miesięcznie pada ponad 30 nagród I stopnia. Czyli dziennie mniej więcej przypada jedna nagroda o wartości 300-350 zł. Chociaż Mini Lotto w puli nie oferuje wielkich milionów, ani kumulacji, to jednak znacznie łatwiej jest tutaj trafić nagrodę.

Podobnie jest zresztą w przypadku kolejnej ulubionej loterii w Polsce – Multi Multi. Tutaj to gracz decyduje o jaką stawkę zagra (oczywiście im wyższa, tym trudniej).

Jak dołączyć do grona najbogatszych?

Wiele osób szuka sprawdzonego, niezawodnego sposobu na wygraną w Lotto. Niestety taki nie istnieje. Możemy za to zwiększyć swoje szanse na trafienie wygranej np. poprzez grę systemową. Dobrze jest trzymać się jednej gry i pozostawać jej wiernym. Bardziej zależy Wam na wielkich wygranych (Lotto), wysokich szansach na możliwość zwycięstwa (Mini Lotto), czy wolicie dopasować grę do własnych potrzeb (Multi Multi)?

Sam wybór numerów nie ma natomiast aż takiego znaczenia, bo wszystkie możliwe kombinacje liczbowe mają takie same szanse na wylosowanie. Przyda się natomiast odrobina szczęścia i wiary w to, że może nam się udać.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE