Reklama

Reklama

Jaka pogoda w święta w naszym regionie? Niewykluczone nawet… śnieg i wyładowania atmosferyczne

Opublikowano: pt, 2 kwi 2021 18:30
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-pixabay.com

Jaka pogoda w święta w naszym regionie? Niewykluczone nawet… śnieg i wyładowania atmosferyczne - Zdjęcie główne

Wiemy jakiej pogody spodziewać się w naszym regionie w trakcie świąt Wielkanocnych | foto poglądowe-pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już jutro wielu z nas uda się do najbliższego kościoła, by poświęcić pokarmy na wielkanocny stół. Z uwagi na panujące obostrzenia wiele z takich religijnych wydarzeń odbędzie się „pod chmurką”, dlatego panująca pogoda będzie bardzo istotnym czynnikiem. Sprawdzamy, co czeka nas w naszym regionie w ciągu najbliższych dni.

Reklama

Na facebooku funkcjonuje profil „Poddębicko-Łęczyccy Łowcy Burz”. Twórcy strony starają się ostrzegać mieszkańców naszego regionu przed niebezpiecznymi zjawiskami atmosferycznymi, a także publikują najświeższe informacje pogodowe.

Dziś dzielą się z nami prognozą na najbliższe dni, a więc okres świąt Wielkanocnych.

W Wielką Sobotę musimy być przygotowani na wszelkiej maści opady - deszczu, deszczu ze śniegiem, krupy śnieżnej, drobnego gradu, a nawet mokrego śniegu.

- Punktowo nie można wykluczyć także pojedynczych wyładowań (marginalne szanse!!). Temperatura również nie będzie zachwycać, gdyż w najcieplejszym momencie dnia będzie około 8°C - 9°C przy temperaturze minimalnej na poziomie 2°C (przy gruncie możliwy przymrozek!). Zachmurzenie zmienne od niemal bezchmurnego do dużego (podczas przechodzenia struktur konwekcyjnych) w towarzystwie silniejszych porywów wiatru – prognozują Poddębicko-Łęczyccy Łowcy Burz.

Niedziela zapowiada się jako najładniejszy dzień tegorocznych świąt Wielkanocnych. Przez większą część dnia niebo będzie niemal bezchmurne, możliwe są małe zachmurzenia. Więcej chmur może pojawić się wieczorem.

- Obejdzie się bez opadów. Niestety temperatura nadal będzie niezadawalająca, bo po zimnym poranku z niewielkim przymrozkiem czeka nas dość chłodny dzień z temperaturą maksymalną poniżej 10°C – zapowiadają Łowcy Burz.

W Lany Poniedziałek możemy spodziewać się wzrostu temperatury maksymalnej do 13-14 stopni Celsjusza, chociaż we wczesnych godzinach porannych Łowcy Burz nie wykluczają przymrozków.

- Jednak nic co piękne nie trwa długo i już w godzinach popołudniowych nad region wkroczy strefa frontowa z umiarkowanymi opadami deszczu przechodzącymi w opady deszczu ze śniegiem lub nawet mokrego śniegu o zmiennym natężeniu w towarzystwie zapewne nieco silniejszych porywów wiatru – informują Poddębicko-Łęczyccy Łowcy Burz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy