Reklama

Jaki jest potencjał turystyczny Kutna? Trwają warsztaty

Opublikowano:
Autor:

Jaki jest potencjał turystyczny Kutna? Trwają warsztaty  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś do Kutna zjechali uczestnicy warsztatów turystycznych. Spędzą w naszym mieście dwa dni, podczas których wysłuchają prelekcji o turystycznych ciekawostkach województwa łódzkiego, a także o samym Kutnie.

Uczestników powitał Bartłomiej Lipski, Z-ca Dyrektora Dep. Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

O tym, co Kutno ma do zaoferowania turystom opowiadał dziś Paweł Szczepanik, kierownik Biura Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Kutna. Mówił m.in. o marce miasta "Kutno-miasto róż", o położeniu, ludności, na kilku slajdach prezentacji przytoczył i omówił historię Kutna, mówił o zabytkach, które znajdziemy w mieście - chociażby o świeżo wyremontowanej Willi Troczewskiego, omówił kutnowskie wydarzenia kulturalne takie jak Święto Róży czy Stacja Kutno, a także wspomniał o planach najbliższych dużych remontów.

Kolejne prelekcje opowiadały o województwie łódzkim - pracownicy Urzędu Marszałkowskiego oraz zaproszeni prelegenci opowiadali m.in. o regionalizmie w turystyce, o samorządzie terytorialnym jako kreatorze i współtwórcy sieciowych czy o zmianach w ustawie o usługach turystycznych.

Pierwsza sesja warsztatów kończy się o godzinie 15.00 Po przerwie uczestnicy dowiedzą się m.in. w jaki sposób wykorzystać technologię VR w turystyce, a także zapoznają się z projektem "Rowerowe Łódzkie", który realizowany jest właśnie w Kutnie.

Dalszy ciąg warsztatów nastąpi jutro i będzie to dzień w całości poświęcony naszemu miastu. Odbędzie się bowiem prezentacja projektów realizowanych w ramach dofinansowania z UE: „Kutno – miasto róż”, „Zielona oś miasta - rozwój gospodarki turystycznej Kutna poprzez zagospodarowanie doliny rzeki Ochni" czy „Rewaloryzacja zespołu Pałacu Saskiego w Kutnie”.

Ostatnim punktem warsztatów będzie spacer po Kutnie - uczestnicy zwiedzą Pałac Gierałty, Muzeum Bitwy nad Bzurą, Europejskie Centrum Małej Ligi Baseballowej, Aquapark Kutno i kompleks pałacowo parkowy w Malinie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE