Reklama

Reklama

Jakich języków warto się uczyć?

Opublikowano: śr, 20 gru 2017 10:27
Autor:

Jakich języków warto się uczyć? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nasze życie ogarnia wszechobecna globalizacja, która doprowadziła do tego, że w wielu sytuacjach spotykamy się z językami obcymi. Słuchając muzyki, przeglądając Internet czy czytając instrukcje obsługi nowo zakupionego sprzętu napotykamy treści w innych językach, niż nasz ojczysty. Jednak znajomość języków nie tylko ułatwia nam codzienne życie, lecz w wielu branżach również przybliża nas do zrobienia kariery. Jakich języków warto się uczyć?

Reklama

Angielski

Jest to jeden z najpopularniejszych języków na świecie. Znając język angielski będziemy w stanie porozumieć się podróżując do wielu różnych zakątków świata. Ponadto znaczna większość treści w Internecie, w tym ważnych wiadomości zarówno społecznych jak i ekonomicznych, jest najszybciej dostępna na portalach anglojęzycznych. Angielski jest również podstawą w pracy zawodowej, nie tylko ze względu na konieczność posługiwania się nim w relacjach biznesowych, lecz również dlatego, że wiele specjalistycznych programów, z którymi może nam przyjść pracować, ma menu w tym języku i ciężko się odnaleźć bez jego znajomości. Nikogo zatem nie trzeba przekonywać o istotności umiejętności posługiwania się w stopniu komunikatywnym językiem angielskim, lecz jakich innych języków również warto się uczyć?

Niemiecki

Niemcy są jednym z naszych najważniejszych sąsiadów. Nadal wielu Polaków wyjeżdża właśnie do Niemiec by studiować na tamtejszych uczelniach lub pracować, co bez znajomości języka byłoby bardzo trudne. Ponadto również w naszym kraju działa sporo oddziałów niemieckich firm, które chętnie zatrudniają osoby znające język. Dodatkowo nie tylko w Niemczech porozumiemy się w tym języku, lecz również w Austrii czy Szwajcarii.

Rosyjski

Kolejnym językiem, którego warto się nauczyć, jest język Rosyjski. Ponownie zyskuje on na popularności. Ze względu na rozwój ekonomiczny Rosji oraz rozwój tamtejszej gospodarki, język ten zaczyna mieć coraz większe znaczenie biznesowe. Jego znajomość wpisana w CV może nam dać przewagę podczas rekrutacji na nowe stanowisko pracy. Dzięki znajomości rosyjskiego będziemy mogli nie tylko swobodnie porozumiewać się w Rosji, lecz także na Ukrainie czy na Białorusi.

Hiszpański

Język hiszpański jest jednym z popularniejszych na świecie – posługuje się nim ponad 500 milionów ludzi. W tym języku będziemy mogli porozumieć się nie tylko w Hiszpanii, lecz również w prawie całej Ameryce Łacińskiej. Umiejętność posługiwania się tym językiem będzie dla nas szczególnie przydatna jeżeli planujemy rozwój swojej kariery w branży turystycznej. Dodatkową zachętą może być fakt, iż jest to język melodyczny i stosunkowo łatwo się go nauczyć.

Wybierając język, na którego naukę chcemy się zdecydować, warto indywidualnie przeanalizować swoja sytuację. Na nasz wybór może mieć wpływ fakt, że w którymś z krajów osiedliła się nasza rodzina czy to, że w branży, w której planujemy rozwój, dominują firmy z danego kraju. Jednak jakiegokolwiek wyboru byśmy nie dokonali, na pewno będzie to dobra inwestycja gdyż znajomość języka obcego może nam pomóc w karierze. Jeżeli brakuje nam pieniędzy na odbycie kursu, rozwiązaniem może okazać się szybka pożyczka pozabankowa proficredit.pl. Szybka pożyczka nie musi oznaczać chwilówki, której spłata odbywa się w ciągu kilku lub kilkunastu dni. Taką pożyczkę najczęściej możemy spłacać w ratach, dzięki czemu koszt kursu językowego nie musi być dla nas dużym, jednorazowym obciążeniem finansowym. Dodatkowo szybka pożyczka w instytucji pozabankowej może być dostępna bez konieczności spełnienia rozbudowanych wymagań formalnych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)