Reklama

Reklama

Janusz Pawlak wydał kolejną książkę

Opublikowano: czw, 22 gru 2016 18:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś w świetlicy Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie odbyła się sesja popularno-naukowa połączona z promocją najnowszej książki Janusza Pawlaka, dyrektora placówki. Na spotkaniu zjawili się uczniowie szkoły, nauczyciele oraz przedstawiciele władz miasta i powiatu, którzy mieli okazję zapoznać się z kulisami powstawania publikacji oraz ciekawostkami dotyczącymi ludności żydowskiej zamieszkującej niegdyś nasze miasto.

Reklama

Publikacja dyrektora Pawlaka nosi tytuł "Żydzi kutnowscy od XVI do XX w na tle źródeł archiwalnych" i składa się z dwóch części - pierwsza przedstawia historię Żydów (od okresu przed rozbiorami do czasów drugiej wojny światowej), a druga zawiera przykładowe dokumenty od XVIII do XX w. Podczas tworzenia książki J.Pawlak korzystał z dokumentów archiwalnych w Łodzi, Bydgoszczy, Kutnie a także z zasobów Instytutu Pamięci Narodowej. Najnowsze dzieło dyrektora ZS nr 1 zostało wydane w wydawnictwie Adam Marszałek w Toruniu dzięki pomocy prezydenta Kutna Zbigniewa Burzyńskiego, prezesa TBS Jacka Urbaniaka, oraz przewodniczącej Stowarzyszenia Edukacyjno-Sportowego Staszic Małgorzaty Żurady.

Warto dodać, że Janusz Pawlak ma już na swoim koncie książki o podobnej tematyce. Jest autorem publikacji pt. "Żydzi w dokumentach administracji państwowej w dwudziestoleciu międzywojennym (1918-1939)", oraz współautorem następujących prac: "Kutno. Poprzez wieki", "Historia, archiwistyka, informacja naukowa", "Z uczniami, kolegami i przyjaciółmi w świecie nauki: prace dedykowane Profesorowi Bohdanowi Ryszewskiemu w osiemdziesiątą rocznicę urodzin", "Kutnowski słownik biograficzny: szkice o ludziach i czasach" oraz "Zarys historyczny Żydów Ziemii Kutnowskiej".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)