Reklama

Reklama

Jazzowe brzmienia w najlepszym wydaniu. Dla kutnian wystąpił Dixie Tiger's Band

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Za nami kolejny koncert w Kutnie w ramach projektu „Kultura na Wolności – Dźwięki na Wolności”. Spacerujący wczoraj w centrum miasta kutnianie mieli okazję posłuchać jazzu w jego najlepszym wydaniu. Można wręcz było pomyśleć, że to nie ulica Królewska, a Nowy Orlean – wszystko za sprawą zespołu Dixie Tiger’s Band.

Reklama

Dixie Tiger’s Band zaserwowali kutnianom melodie rodem z Nowego Orleanu. Każdy, kto wybrał się wczoraj na małą wyżerkę na food truckach czy po prostu odpoczywał na Placu Wolności, mógł posłuchać niesamowitych wykonów zespołu. Światowe hity, jak „Hallo Dolly” czy „Summertime”, umilały spacerowiczom wczorajsze popołudnie.  

Organizatorzy podkreślają, że muzycy to zdobywcy „Złotej Tarki” na Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego "Old Jazz Meeting”. Zespół niezwykły pod względem repertuaru jak i wyglądu, o wyjątkowym instrumentarium i wspaniałym akustycznym brzmieniu.

- Wrocławskie Tygrysy z powodzeniem koncertują w kraju i za granicą. Zespół jest niezwykle ceniony za wysoki kunszt muzyczny, kultywowanie tradycji dixielandowych, oryginalne instrumentarium, wspaniałe akustyczne brzmienie, stylizowany ubiór oraz radość płynącą z muzyki – informuje Kutnowski Dom Kultury. 

Program, który proponują, zaczyna się w latach 20-tych. Światowe standardy: When the Saint, All of me, Hallo Dolly, Tiger Rag, Sumertime czy Moonlight Serenade, znajdują się w ich repertuarze. Grają również polskie melodie XX-lecia międzywojennego: Miłość Ci wszystko wybaczy, Ach jak przyjemnie, Zimny drań, Upić się warto. Wszystkie w dixielandowych aranżacjach oraz opracowaniach Mozarta i Brahmsa w jazzowym sosie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE