Reklama

Jeden zgon na 9 lat i pracująca cudzoziemka. Radny pyta o oddział pediatryczny

Opublikowano:
Autor:

Jeden zgon na 9 lat i pracująca cudzoziemka. Radny pyta o oddział pediatryczny - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ile pacjentów w miesiącu przyjmuje się na oddział pediatryczny w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym? Kto może przebywać przy dziecku i czy ma do tego odpowiednie warunki? Ilu lekarzy pracuje na oddziale i czy są jakieś braki kadrowe? Między innymi na te pytania odpowiada starosta Daniel Kowalik.

Funkcjonowaniem oddziału dziecięcego w kutnowskiej lecznicy zainteresował się radny powiatowy Marek Drabik. Pytał zarówno o sprawy kadrowe jak również prosił o przedstawienie statystyk dotyczących liczby pacjentów czy zgonów. Starosta zaspokaja jego ciekawość i informuje o tymże oddziale.

Na początek warto przypomnieć, że ordynatorem - niezmiennie od 2017 roku - jest lekarz Dariusz Maj, specjalista w dziedzinie pediatrii. Ile małych pacjentów przyjął na swój oddział? Od początku tego roku w kolejnych miesiącach wyglądało to następująco: w styczniu pacjentów było 98, w lutym 89, w marcu 114 zaś w kwietniu 84 a wszystkimi zajmuje się 8 lekarzy pracujących na pediatrii (z czego jeden to rezydent) i 13 pielęgniarek. Jak poinformował zapytany o braki kadrowe starosta, w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym brakuje lekarza specjalisty z dziedziny pediatrii.

Przy każdym przebywającym na oddziale dziecku może przebywać jedna pełnoletnia osoba, do której dyspozycji są przygotowane fotele. Pediatria dysponuje także izolatkami dla matek z dziećmi.

Co ciekawe, z prowadzonej analizy zgonów obejmującej lata 2010-2019 wynika, że odnotowano zaledwie 1 zgon na oddziale pediatrii - w roku 2014.

Radny spytał także, czy na pediatrii zatrudniony jest pracownik będący obcokrajowcem. Okazuje się, że tak. Jak odpowiada Kowalik, kutnowska lecznica zatrudniła na oddział pediatryczny cudzoziemkę na stanowisko pielęgniarki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE