Reklama

Jest projekt porozumienia z protestującymi służbami

Opublikowano:
Autor:

Jest projekt porozumienia z protestującymi służbami - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyło się kolejne spotkanie kierownictwa resortu z przedstawicielami protestujących związków zawodowych w sprawie postulatów z marca tego roku. Zaproponowano rozwiązania przewidujące m.in. podwyżki od stycznia i lipca. Czy uda się dojść do porozumienia i podpisania go już w listopadzie?

W spotkaniu ze strony Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji uczestniczyli wiceminister Jarosław Zieliński i pełnomocnik ds. kontaktów ze związkami zawodowymi - Edward Zaremba. Związkowców z kolei reprezentowali przewodniczący NSZZ Policjantów, ZSS ‘Florian’, NSZZ Pracowników Pożarnictwa oraz NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Jak informuje Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych, podczas wczorajszego spotkania po raz pierwszy przedstawiono pisemny projekt porozumienia, w którym Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zawarło m.in. dwie podwyżki. Pierwsza kwota miałaby być wypłacana od 1 stycznia 2019 r. i wynosić 309 zł. Kolejnej podwyżki w wysokości 253 zł funkcjonariusze mogliby się spodziewać od 1 lipca 2019 r.

Ponadto w projekcie znajduje się także kwestia rozliczania za nadgodziny. Od 1 lipca obowiązywałyby zmiany w ustawach wprowadzające odpłatność w wysokości 100 proc. stawki godzinowej dla wszystkich funkcjonariuszy. Zastosowano by również 6-miesięczne okresy rozliczania nadgodzin. W projekcie porozumienia przewidziano także rezygnację z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę - jedyny wymóg to co najmniej 25 lat służby. Władze deklarują także wypłatę 100-procentowego uposażenia za czas choroby dla funkcjonariuszy z tzw. pierwszej linii.

Na początku listopada ma odbyć się kolejne spotkanie i wtedy dowiemy się, czy związki podpiszą porozumienie z MSWiA.

info: remiza.com.pl/MSWiA

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE