Reklama

Jest szansa na kurtynę wodną w tym roku?

Opublikowano:
Autor:

Jest szansa na kurtynę wodną w tym roku? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia O tym mówiono podczas ostatniej sesji Rady Miasta w Kutnie. Jedna z radnych złożyła dodatkowo pisemne zapytanie prosząc o pozytywne rozpatrzenie wniosku o zakup i montaż kurtyny wodnej. Problem, jaki wiąże się z realizacją tego przedsięwzięcia dotyczy lokalizacji i faktu, że w centrum już znajduje się fontanna.

Ewa Rzymkowska argumentuje prośbę o montaż kurtyny wodnej faktem, iż w wielu miastach w Polsce, do tego mniejszych od Kutna, taki rodzaj ochłody dla mieszkańców funkcjonuje. W naszym mieście z kolei, poza fontanną, z której korzystają głównie dzieci, takiego miejsca nie ma.

Prócz pisemnej interpelacji radna poruszyła ten temat podczas czwartkowych obrad sesji rady. Władze miasta, w których imieniu głos zabrał Jacek Boczkaja, zapewniły pochylenie się nad wnioskiem i przemyślenie sprawy. Wcześniej jednak wiceprezydent prosił o podanie przykładowej, konkretnej lokalizacji takiej kurtyny.

- To ja zadam pytanie pomocnicze, a gdzie Pani by widziała te kurtyny - pytał wiceprezydent.

- W centrum miasta chociażby - odpowiedziała radna.

- A tak konkretnie w którym miejscu? - ciągnął dalej Boczkaja.

- Konkretnie zapewne byłoby to w okolicach pl. Wolności, pl. Piłsudskiego - proponowała radna.

- Bo widzi Pani, jak ja zadaję pytania pomocnicze, to wtedy jest problem bo tak: nie może to stać na chodniku, bo będzie ktoś szedł i się przewróci, nie może to utrudniać ruchu, bo będzie jechał jakiś obywatel rowerem czy samochodem, uderzy i będzie odszkodowanie. To się najczęściej stosuje tam, gdzie nie ma fontann. U nas w momencie, kiedy została zrobiona fontanna, to problem został rozwiązany. Na placu nawet nie ma miejsca, żeby postawić tę kurtynę. Myśmy rozważali różne rozwiązania. Ja nie widzę miejsca, gdzie takie kurtyny w momencie upału mogłyby powstać, ale rozważymy interpelację - zabrał głos zastępca prezydenta.

- Pan Witold Kamiński z PWiK już nad tym intensywnie myśli nie od dziś i myślę, że w tej kwestii pojawią się rozwiązania - dodał Zbigniew Wdowiak.

Przewodniczący Rady Miasta Mariusz Sikora zwrócił uwagę, że może po oddaniu pl. Wolności uda się znaleźć odpowiednią lokalizację dla kurtyny wodnej. Zostało to jednak szybko rozwiane, bowiem tam też zamontowane zostaną fontanny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE