Reklama

Jest umowa między Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym a kutnowskim SOR-em

Opublikowano:
Autor:

Jest umowa między Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym a kutnowskim SOR-em - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 18 szpitalnych oddziałów ratunkowych z terenu województwa łódzkiego, wśród których znalazła się kutnowska lecznica, podpisało umowy partnerskie z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Dają one możliwość wdrożenia rządowego projektu pn. „Tryby Obsługi Pacjenta w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym” (TOPSOR).

TOPSOR to projekt realizowany przez Ministerstwo Zdrowia, który ma usprawnić działanie szpitalnych oddziałów ratunkowych. Jego podstawowe założenia to zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów, poprawa komfortu pracy personelu medycznego, zapewnienie łatwego dostępu do informacji o przewidywanym czasie oczekiwania w SOR, a także generowanie danych umożliwiających ewaluację czasu udzielania świadczeń w SOR.

- System wpisuje się w cały proces działań, podejmowanych przez Ministerstwo w celu poprawy jakości udzielanych świadczeń w ochronie zdrowia, w tym w ratownictwie medycznym. Przeprowadziliśmy pilotaż w kilku szpitalach zarówno powiatowych, jak i wojewódzkich i uniwersyteckich. Ten system dał nam wskazówki, w jaki sposób należałoby usprawnić funkcjonowanie SOR-ów, aby pacjenci, którzy tam trafiają w stanie zagrożenia życia, byli w odpowiednim momencie przyjmowani i mieli udzielaną odpowiednią pomoc – powiedziała wiceminister Józefa Szczurek-Żelazko.

Projekt zakłada dostawę, montaż oraz uruchomienie systemu triage - podział pacjentów przyjmowanych na SOR ze względu na jego stan zdrowia, który w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym już funkcjonuje - i urządzeń współpracujących, czyli kardiomonitorów. Za jego realizację odpowiedzialne będzie Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

System ma zacząć działać w październiku i docelowo obejmie wszystkie szpitalne oddziały ratunkowe funkcjonujące w Polsce (232 podmioty). Koszt realizacji projektu to około 39 mln zł, z czego 33 mln zł pochodzić będzie z dofinansowania ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE